Európai Unió nem román állampolgárainak figyelmébe

A felvételin, a román állampolgárokkal azonos feltételek mellett versenyezhetnek az Európai Unió, az Európai Gazdasági Térség és a Svájci Államszövetség állampolgárai, beleértve a román állam által támogatott helyek pályázását is. A felvételihez szükséges, Románia határain kivül végzett tanulmányok elismerését a romániai Oktatási Minisztérium szakosztálya végzi. Beiratkozáskor a felvételizők kötelesek bemutatni a külföldi tanulmányok elismerését igazoló irato(ka)t. A tanulmányok elismertetésében az Egyetem Külföldi Együttműködési Központja nyújt segítséget.

A szükséges iratokat tartalmazó csomagot a Babeș-Bolyai Tudományegyetem Külföldi Együttműködési Központjának kell elküldeni.

Beküldési időszak: 2014. május 26. – 2014. augusztus 15.

Postacím:

Universitatea Babes-Bolyai, Centrul de Cooperari Internationale

Str. Avram Iancu, nr 68.

400083, CLUJ-NAPOCA

ROMANIA

Alapképzéshez szükséges iratok

1. Kérvény (formanyomtatvány alapján, egy lapra nyomtatandó majd nyomtatott nagybetűvel kell kitölteni). Letölthető: innen

2. Érettségi oklevél és a középiskolai- és érettségi jegyeket (osztályzatokat) tartalmazó bizonyítvány hitelesített másolata. Az iratok román nyelvű hitelesített fordítását is mellékelni kell, amennyiben azok nem angol vagy francia nyelven vannak kiállítva.

3. Felsőfokú végzettséget igazoló oklevél és a jegyeket tartalmazó bizonyítvány hitelesített másolata (amennyiben a felvételiző már elvégzett egy felsőfokú képzést).

4. Útlevél  (1-4. oldal) vagy a személyazonossági igazolvány egyszerű másolata.

5. Az eljárási díjat igazoló fizetési bizonyítvány másolata az oklevélen szereplő névre kiállítva (banki átutalási megbízás, postai átutalási megbízás stb.) 50 lej (RON) értékben.

Az oklevelek elismerése után a jelentkezőkre ugyanazok a feltételek érvényesek, mint a román állampolgárokra.

Mesterképzéshez szükséges iratok

1. Kérvény (formanyomtatvány alapján, egy lapra kell nyomtatni, majd nyomtatott nagybetűvel kell kitölteni). Letölthető: innen

2. Felsőfokú végzettséget igazoló oklevél és a jegyeket tartalmazó bizonyítvány egyszerű és hitelesített másolata. Az iratok román nyelvű hitelesített fordítását is mellékelni kell, amennyiben azok nem angol vagy francia nyelven vannak kiállítva.

3. Útlevél  (1-4. oldal) vagy a személyazonossági igazolvány egyszerű másolata.

4. Az eljárási díjat igazoló fizetési bizonyítvány másolata az oklevélen szereplő névre kiállítva (banki átutalási megbízás, postai átutalási megbízás stb.) 50 lej (RON) értékben.

Az oklevelek elismerése után a jelentkezőkre ugyanazok a feltételek érvényesek, mint a román állampolgárokra.

Az Olaszszágban, Görögországban, Spanyolországban, Portugáliában vagy Cipruson szerzett oklevelek kötelezően kell tartalmazzák a hágai felülhitelesítést (apostille).

Az oklevelek elismeréséért felszámított díjat banki átutalással kell kifizetni az alábbi kincstári számlaszámra.

Beneficiar (Kedvezményezett neve): Ministerul Educaţiei Naţionale
Cod Fiscal (Kedvezményezett adószáma): 13729380
Banca (Kedvezményezett bankja): Direcţia de Trezorerie şi Contabilitate
Publică a Municipiului Bucureşti - DTCPMB
Cod IBAN (Számlászám): RO27TREZ7005003XXX000069
Cod SWIFT (SWIFT kód): TREZROBU
Cod BIC (BIC kód): TREZ
Fontos: az utalványnak feltétlenül tartalmaznia kell az IBAN kódot (számlaszámot), ellenkező esetben érvénytelen.

További részletekért keresse a Babeș-Bolyai Tudományegyetem honlapját, vagy a Külföldi Együttműködési Központ munkatársait a következő program szerint:

Anca FILIPOVICI
Tel.: +40-264-429762, mellék: 6023