2017-ben is megszerveztük a Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Versenyt

Frissítve: 2017/03/27

2017. március 26-án a Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézet és a Pro Oeconomica Egyesület szervezésében került sor a Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny döntőjére, idén már a 22. alkalommal. A versenyen a Kar magyar tagozatos hallgatói vettek részt. Gratulálunk minden résztvevőnek!

A Babeş-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézete és a Pro Oeconomica Egyesület szervezésében 2017. március 24-26. között, kilencedik alkalommal került megrendezésre a Kolozsvári Esettanulmány Napok rendezvénysorozat. Az esemény egyik központi rendezvényének, a Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Versenynek (KEEV) a döntő fordulójára 2017. március 26-án került sor.

A Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Versenyen a Kar magyar tagozatos egyetemi hallgatóiból alkotott 4 fős csapatok vettek részt. A verseny zsűrije az esettanulmányt szolgáltató vállalat és más vállalatok vezető beosztású alkalmazottaiból tevődött össze, akik kérdéseikkel és hozzászólásaikkal valós, gyakorlatias visszajelzéseket nyújtottak a versenyzők megoldásaira. A verseny résztvevői idén a Salad Box által szolgáltatott esettanulmányon dolgoztak. Radu Lupaș, a Salad Box egyik tulajdonosa is méltatta a hallgatók teljesítményét, és kiemelte, sok olyan javaslat érkezett, amelyen már maga a cég is elkezdett dolgozni, bizonyítva azt, hogy a hallgatók nagyon jól átlátják a piacot és a vállalat lehetőségeit. Emellett pedig számos innovatív javaslat is érkezett a diákok részéről, amelyeket a jövőben használni tudnak majd a vállalat fejlesztésében. A verseny végeredményét Hopka Balázs, a kolozsvári Emerson ügyvezető igazgatója ismertette.

A verseny díjazott csapatai:

I. díj – Bridge - Balló Máté (Gazdasági informatika, 2. év), Nagy-Dezső Csongor (Pénzügy és bank, 3. év), Lázár Ábel (Menedzsment, 2. év), Unger Botond (Pénzügy és bank, 3. év)

II. díj – 4in1 - Deák Péter (Gazdasági informatika, 2. év), Éltes Rita (Menedzsment, 2. év), Géger Gyopár (Marketing, 2. év), Szabó Norbert (Pénzügy és bank, 2. év)

III. díj – SPIN - Balla Zsófia (Gazdasági informatika, 1. év), Bálint Alexandra Teodóra (Vállalati pénzügyi menedzsment, mesteri 1. év), Costiniuc Norbert (Pénzügy és bank, 1. év), Horváth Adrienn (Menedzsment, 2. év)

Dicséret (döntő) – 4Tune - Deák Levente (Pénzügy és bank, 3. év), Nagy Lóránd (Vállalati pénzügyi menedzsment, mesteri 1. év), Szabó László (Vállalkozásmenedzsment, mesteri 1. év), Tankó Attila (Menedzsment, 2. év)

Dicséret (csoportmásodik csapatok):

CasePower - Kelemen Kincső (Gazdasági informatika, 1. év), Szász Karina (Pénzügy és bank, 1. év), Griz Gerda Zsuzsanna (Menedzsment, 1 év), Pádár Zsuzsánna (Pénzügy és bank, 1. év)

Esetleges - Pál Tamás (Menedzsment, 1. év), Jánosi Eszter (Marketing, 1. év), Győri Hunor (Menedzsment, 1. év), Jeszenszky Attila (Menedzsment, 1. év)

A 2017-es Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny zsűrijének tagjai voltak: Hopka Balázs (Emerson SRL); Benő Sándor (Emerson SRL); Varga László (Emerson SRL); Szücs-Balázs Annamária (E.ON Business Services Cluj); Moldvoy Ákos (E.ON Business Services Cluj); Tohotan Reimond (Autonet); Hetényi Arnold (Autonet Import KFT); Kereszturi Zsolt (OTP Bank Románia); Kun Márton (OTP Bank Románia); Nagy Miklós (Antares); Ludescher Csaba (msg systems Romania); Pókos Gergely (Bonafarm Csoport); Ábrahám Péter (Bonafarm Csoport); Laczkó Dénes (East Grain SRL / UBM Feed Romania SRL); Vincze Tamás (East Grain SRL); Brem Walter (Codespring); Pálhegyi Zoltán (RER Nagyvárad); Ádám Ákos (Salad Box Franchise Magyarország KFT); Bodor Katalin (Wolters Kluwer Financial Services).

A 2017-es verseny támogatói

Főtámogató  Emerson

Szakmai partner  Salad Box

Prémium támogatók •  E.ON Business Services Cluj •  Autonet •  OTP Bank Románia