A Georgetown University versenyére jutottak be magyar tagozatos közgazdász hallgatók

Frissítve: 2018/11/07

Az egyesült államokbeli Washington D.C.-ben található Georgetown University stratégiai menedzsment témájú esettanulmány-versenyére kapott meghívást intézetünk négyfős hallgatói csapata. A Georgetown University gazdasági kara, a McDonough School of Business a világ egyik vezető gazdasági iskolája, a Financial Times rangsora az Egyesült Államok 12. legjobb üzleti iskolájaként, nemzetközi menedzsment szakterületen pedig a világ 3. legjobb MBA képzéseként tartja számon.

A 2019. február 5-9 között, Washingtonban megrendelésre kerülő „McDonough Business Startegy Challenge” esettanulmány-versenyre világszinten 20 olyan egyetem kap meghívást, amelyek kiemelkedő nemzetközi versenyeredményekkel rendelkeznek. 2019-ben története során először csatlakozik ezen egyetemek sorához a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kara is. Intézményünk meghívása az elmúlt években elért kiemelkedő nemzetközi eredményeknek köszönhető, hallgatóink kiválóan helytálltak többek között a Harvardon, Montreálban, Londonban, Pisában, Párizsban vagy a norvégiai Bergenben szervezett nemzetközi esettanulmány-versenyeken.

Az alapképzéses egyetemi hallgatóknak szervezett versenyen intézményünket Barabási Tamás (Gazdasági informatika, 2. év), Jakó Zsolt (Menedzsment, 2. év), Kelemen Kincső (Gazdasági informatika, 3. év) és Pádár Zsuzsánna (Pénzügy és bank, 3. év) fogják képviselni. Sok sikert kívánunk hallgatóinknak a színvonalas nemzetközi megmérettetésen!

További információk a versenyről: https://www.hilltopbsc.org/

Létrehozva: 2018/11/07