Dr. Györfy Lehel docens kapta a Közgazdász Fórum Fiatal Szerző Díját

Frissítve: 2016/11/17

2016. november 12-én adták át a Közgazdász Fórum Fiatal Szerző Díját, amelyet a 2015-ös évre dr. Györfy Lehel, intézetünk docense nyert el a “Socio-demographic and perceptional factors influencing early-stage entrepreneurship in Romania” című tanulmánnyal. A díj célja kitüntetni a Közgazdász Fórumban adott évben fiatal szerző által publikált legkiemelkedőbb tanulmányt. Gratulálunk!

2016. november 12-én adták át aKözgazdász Fórum Fiatal Szerző Díját, amelyet a 2015-ös évre dr. Györfy Lehel, intézetünk docense nyert el a “Socio-demographic and perceptional factors influencing early-stage entrepreneurship in Romania” című tanulmánnyal. A Közgazdász Fórum Fiatal Szerző Díjának célja kitüntetni az adott évben fiatal szerző által publikált legkiemlkedőbb tanulmányt.

A Közgazdász Fórum Fiatal Szerző Díját a 2015-ös évre Györfy Lehel nyerte el a “Socio-demographic and perceptional factors influencing early-stage entrepreneurship in Romania” című tanulmánnyal, amely a Közgazdász Fórum XVII (121) számában jelent meg.

A cikk a Global Entrepreneurship Monitor (GEM) nevű, évenkénti megvalósítású, nemzetközi kutatás romániai eredményein alapult. A GEM globális szintű nemzetközi kutatási hálózatban résztvevő országok száma 2015-ben 63 volt. Romániát karunk kutatócsapata képviselte, melynek a díjazott szerző 2007 óta tagja, 2009-ben és 2014-ben pedig a romániai vezetője. Az átfogó kutatáson alapuló tudományos tanulmányban a szerző a vállalkozóvá válást befolyásoló főbb társadalmi-demográfiai tényezőket azonosította Romániában.

A díj átadására 2016. november 12.-én került sor Kolozsváron a KÁMFOR - Kárpát-medencei Fiatal Közgazdászok Találkozója keretén belül.

Gratulálunk a díjazottnak!

Létrehozva: 2016/11/17