Előadás az iLex startupról és az IBM mesterséges intelligencia megoldásairól

Frissítve: 2016/06/10

2016. június 7-én egy innovatív üzleti ötleteket bemutató előadásra került sor karunkon, melyet dr. Ritter Mariann (az iLex alapítója, ügyvéd), valamint Pongrácz Ferenc (az IBM Dél- és Kelet Európáért felelős üzletfejlesztési igazgatója) tartottak. Az előadáson szintén részt vett Bogdán László, az iLex IT igazgatója.

Az előadást dr. Ritter Mariann nyitotta meg, aki bemutatta hallgatóinknak az iLex startup által kifejlesztett rendszert, amely ma már az IBM-mel partnerségben működik. Az iLex egy elsősorban közepes és nagyvállalatoknak szóló intelligens jogi szolgáltató rendszer, amely képes összefogni és egyben kezelni a vállalatok teljes jogi folyamatrendszerét (www.ilexsystems.com). A rendszer kiválóan alkalmazható az oktatásban is, ma már több magyarországi egyetemen is oktatják (pl. Budapesti Gazdasági Egyetem, Budapesti Műszaki Egyetem)

A bemutató után Pongrácz Ferenc (az IBM dél-kelet európai régióért felelős üzletfejlesztési igazgatója) izgalmas előadása következett, aki az IBM-nél alkalmazott mesterséges intelligencia módszerekről és fejlesztésekről beszélt a hallgatóknak, beleértve azt az IBM víziót is, amely szerint a mesterséges intelligenciára épülő gyakorlati alkalmazások alapjaiban fogják megváltoztatni a társadalom működését a közeljövőben. Ilyen alkalmazás az IBM Watson robotja, amely az emberi nyelv ismeretében képes új dolgokat elsajátítani és a világon rendelkezésre álló óriási mennyiségű adatból hasznos információkat nyújtani a felhasználóknak.

Az előadás végén szó esett arról is, hogy a jövő tanévtől kezdődően a Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézetnek is lehetősége nyílik bevezetni az iLex rendszert az oktatási folyamatokba.

Létrehozva: 2016/06/10