Londoni menedzsment versenyen bizonyított egy mesteris és egy harmadéves hallgatónk

Szabó Norbert, Vállalkozásmenedzsment szakos mesteris hallgatónk és Kelemen Kincső, Gazdasági informatika szakos harmadéves hallgatónk részt vett a University College London által Londonban szervezett UCL Business Game gyakorlati menedzsment esettanulmány verseny helyszíni, élő fordulóján, ahol mindketten kiváló szakmai teljesítmény nyújtottak.

Londonban mérhette össze gyakorlati menedzsment tudását a leghíresebb külföldi egyetemek diákjaiéval két hallgatónk. Szabó Norbert és Kelemen Kincső hallgatóink sikerrel teljesítették a rangos nemzetközi, menedzsment témájú esettanulmány verseny komoly előválogatását, és elnyerték a verseny londoni döntő fordulójában való részvétel jogát.

A verseny londoni döntőjébe jutó versenyzők négy esettanulmányt kellett megoldjanak. A pénzügyi feladat keretén belül felvásárlási stratégiát kellett kidolgozniuk a Shoebox nevű sportcipőket gyártó vállalat számára, eldöntve, hogy a FlyHigh és a Kicks közül melyik vállalatot vásárolja fel. A stratégiai esettanulmány a termékportfólió csökkentéséről szólt a Nutcracker nevű cégnél, míg a harmadik próba egy értékesítési terv kidolgozása volt a Digi-Telecommunications számára. A utolsó feladat során a versenyzők pedig egy „elevator pitch” típusú rövid, meggyőző bemutatót kellett készítsenek egy létező start-up vállalat számára.

A rangos versenyen részt vevő hallgatóink színvonalas szakmai megoldásokat nyújtottak.

Gratulálunk a két hallgatónknak!