Oeconomicus Napocensis tanulmányi verseny - 2017

Frissítve: 2017/05/05

A BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kara idén is megszervezi az Oeconomicus Napocensis tanulmányi versenyét. Idén két részvételi lehetőség áll a diákok rendelkezésére: 2017. április 8. és 2017. május 13. A versenyen plusz pontot lehet szerezni a Közgazdaság- és Gazdálkodás-tudományi Karra történő felvételihez.

A Babeş-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kara tanulmányi versenyt hirdet XI-XII. osztályos középiskolás diákok számára. A versenyre éves rendszerességgel kerül sor április-május időszakban a kar kolozsvári épületében.

A verseny célja, hogy felmérje és értékelje azoknak a középiskolás diákoknak a teljesítményét, akik gazdasági felsőoktatási képzésben szeretnék folytatni tanulmányaikat, vagy szeretnék felmérni tudásukat ezen a területen.

Azok az Oeconomicus Napocensis résztvevők, akik később a Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karra szeretnének felvételizni, a felvételin plusz pontban részesülnek. A 2016-ben vagy 2017-ban szervezett Oeconomicus Napocensisen részvevő versenyzők felvételi átlagához hozzáadódik a versenyen szerzett jegy 10%-a, amennyiben a jelentkező elérte az 5-ös jegyet.

Magyar nyelven két szekcióban lehet indulni: közgazdaság és matematika (XI. és XII. osztályos).

Idén két részvételi lehetőség áll a diákok rendelkezésére:

• I. alkalom: 2017. április 8., 12.00 óra (Kolozsvár, Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kar)
  • II. alkalom: 2017. május 13., 12.00 óra (Kolozsvár, Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kar)

jelentkezéshez a verseny honlapján található űrlap kitöltése szükséges.

A matematikai illetve közgazdaságtani ismeretek számonkérése írott formában történik, a jegyeket a Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kar tanácsa által kinevezett Értékelő Bizottság állapítja meg.

A 2016. április 9-i verseny tételsorai megtekinthetők ITT.

A résztvevő diákokat és felkészítő tanáraikat a két alkalommal megrendezett tanulmányi versenyen elért eredmények alapján díjazzák. Egy diáknak egyetlen felkészítő tanára lehet.

• I.díjban részesülnek azok a diákok, akik 9,50-10,00 közötti jegyet szereztek dolgozataikra.
  • II. díjban részesülnek azok a diákok, akik 9,00-9,49 közötti jegyet szereztek dolgozataikra.
  • III. díjban részesülnek azok a diákok, akik 8,50-8,99 közötti jegyet szereztek dolgozataikra.
  • Dicséretben részesülnek azok a diákok, akik 8,00-8,49 közötti jegyet szereztek dolgozataikra.
  • A versenyen résztvevő diákok és felkészítő tanáraik részvételt tanúsító oklevelet kapnak.

versenyszabályzat és egyéb részletek elérhetők a verseny honlapján: https://econ.ubbcluj.ro/oeconomicus/

Kapcsolattartó: Molnár Judit, egyetemi adjunktus, telefon: 0740 937 412,

e-mail: iudita.molnar@econ.ubbcluj.ro