Sikeres szereplés a XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencián

Frissítve: 2017/04/10

A 2017. április 6-8. között megrendezésre került XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Közgazdaságtudományi Szekciójában a Babeș-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézetének képviseletében hallgatóink idén is sikeresen szerepeltek, két második helyet és egy különdíjat szerezve. Gratulálunk!

2017. április 6-8. között került megrendezésre a XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Közgazdaságtudományi Szekciója a győri Széchényi István Egyetem szervezésében. A kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézetének képviseletében hallgatóink idén is sikeresen szerepeltek a kétévente megrendezésre kerülő tudományos konferencián, két második helyet és egy különdíjat szerezve.

Az intézetünket a rangos eseményen képviselő hallgatók és az általuk elért eredmények a következők voltak:

• Csíki Ottó (Menedzsment szak, 2. év) – A globális versenyhelyzet befolyásoló tényezői az autóiparban

Díj: Második hely – Ágazati gazdaságtan 1. szekció

Témavezető: dr. Szász Levente, egyetemi docens

• Moldován Imola-Zsuzsánna (Marketing szak, 2016-ban végzett) – A mobile banking elfogadását befolyásoló tényezők a romániai lakosság körében

Díj: Második hely – Marketing – fogyasztói magatartás 1. szekció

Témavezető: dr. Săplăcan Zsuzsa, egyetemi adjunktus

• Orbán Erzsébet-Mirjám (Pénzügy-bank szak, 2016-ban végzett) –Inflációs célkitűzések az útkereszteződésben: monetáris politikák teljesítményének összehasonlítása Közép-Kelet Európában a gazdasági válságot megelőző, illetve az ez utáni időszakban

Díj: Különdíj – Világgazdaságtan – EU 1. szekció

Témavezető: dr. Dézsi-Benyovszki Annamária, egyetemi docens

• Fekete Réka (Vállalkozásmenedzsment mesteri, 1. év) – Folyamatok fejlesztése vállalati és vevői szempontból az Agro Prod Com Dósa vállalatnál

Részvétel – Termelés- és szolgáltatásmenedzsment szekció