Sikeresen zárult a 2018/2019-es Marketingtervezés a gyakorlatban projekt

A Marketingtervezés tantárgy keretében közel 70 végzős diák ültethette gyakorlatba a tanórákon megszerzett tudását vállalati marketingtervek készítése során. Marketing, Menedzsment illetve Pénzügy és bank szakos végzős hallgatók dolgoztak a félév során a Travelminit online szállásfoglaló, a Chocolate Management csokoládé gyártó és a BCR Asigurări de Viață VIG életbiztosítás értékesítő vállalatok marketingtervein. A vállalati marketingtervek bemutatóira a szemeszter utolsó hetén került sor, ahol a projekteket a vállalatok képviselői értékelték és rangsorolták.

A Travelminit online szállásfoglalói oldal részéről az elkészült projekteket Ambrus Tímea operációs menedzser értékelte. A legjobb projektet bemutató csapat tagjai City Break utalványt nyertek Nagyszebenbe, a többi csapat pedig 5%-os kedvezény kupont a Travelminitnél. A Travelminit projektek rangsora:

• I. helyezés: WeCanBrandIt
  • II. helyezés: Mittom
  • III. helyezés: Mesternégyes
  • IV. helyezés: Epszylon
  • V. helyezés: Optim-insta
  • VI. helyezés: Mango

A Chocolate Management projektjeit Fazakas Szilárd, a vállalat tulajdonosa értékelte, aki a résztvevő csapatokat a vállalat által gyártott csokoládéval jutalmazta. A Chocolate Management esetnél a következő sorrend alakult ki:

• I. helyezés: Sugarglaze
  • II. helyezés: 4minds
  • III. helyezés: BM
  • IV. helyezés: Barely Marketing
  • V. helyezés: MND1

A BCR Asigurări de Viață VIG projektek keretében a hallgatók az életbiztosítások online eszközökkel történő értékesítési lehetőségeit vizsgálták. A marketingterveket Dr. Alt Mónika-Anetta, egyetemi docens és Kassay Márta, az NN életbiztosító képviselője értékelték. A következő sorrend alakult ki:

• I. helyezés: Enigma
  • II. helyezés: Atomcsibék;
  • III. helyezés: Survivor
  • IV. helyezés: Origo
  • V. helyezés: Pralewyr

A Babeş-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karán oktatott Marketingtervezés tantárgy keretén belül már a kilencedik éve működik a Marketingtervezés a gyakorlatban című program, mely során a hallgatók marketingtervet készítenek a programban résztvevő vállalatok számára. A programban a következő vállalatok vettek korábban részt: Arcadom, Codespring, Unilact, Cosm Fan, Kolozsvári Magyar Opera, Mind Fitness Games, Gonzo Interiors, Memorix, Autonet, Vinca Wines, Bridge Language Study House Egyesület, Weingut Brutler & Lieb, SoupeR, Autokov, Vitacom Electronics, Ghandi, Hitter Technologies, Optiko, Agrosel, Erdélyi Kárpát Egyesület Kolozsvár 1891. Idén a Chocolate Management és a Travelminit csatlakozott hozzájuk.

Ezúton is szeretnénk megköszönni a vállalatok szakmai és anyagi támogatását és végzős diákjainknak a kitűnő munkát!

Dr. Alt Mónika-Anetta, tantárgyfelelős