Tanulmányi látogatás a Román Nemzeti Bank kolozsvári székhelyén

Frissítve: 2018/04/19

2018. április 17-én a Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézet másodéves pénzügyes hallgatói meglátogatták a Román Nemzeti Bank kolozsvári székhelyét. A látogatás során betekintést nyerhettek a Nemzeti Bank működésébe, és érdekes előadásokat hallgathattak a Nemzeti Bank gazdasági szerepéről és a pénz kialakulásáról.

2018. április 17-én a Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézet másodéves pénzügyes hallgatói meglátogatták a Román Nemzeti Bank kolozsvári székhelyét. A bank két kedves munkatársa, Maria Timar és Alina Tarța fogadta a hallgatókat, akik körbevezették a látogatókat az épületben, bemutatták a minimúzeumot, ahol megtekinthők az első vert pénznemektől kezdve a régi papírpénzek is. A folytatásban két bemutatóra is sor került. Az első bemutató során betekintést nyerhettek a hallgatók abba, hogy mit is jelent a pénzügyi stabilitás, illetve hogyan is járul hozzá ennek fenntartásához a Román Nemzeti Bank. A második bemutató során szó esett a pénz történetéről, kialakulásáról, az első román uralkodókról, akik mind hozzájárultak a ma ismert román nemzeti pénznem kialakulásához. Tanulságos és hasznos látogatás volt a hallgatók számára, akik az élmények és tudás mellett kiadványokat is kaptak a Román Nemzeti Bankról és tevékenységeiről.

Köszönjük a banknak és munkatársainak a tartalmas napot!

Létrehozva: 2018/04/19