Főoldal /

Hírek

Pallas Athéné Kiválósági Ösztöndíjprogram karunk magyar tagozatos hallgatói számára

A Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kara a Pallas Athéné Domus Educationis Alapítvány (PADE Alapítvány) finanszírozásával pályázatot hirdet a kiváló tanulmányi és tudományos hallgatói teljesítmény ösztönzésére és támogatására. A „Pallas Athéné Kiválósági Ösztöndíjprogram” keretében a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának 50 magyar tagozatos hallgatója részesülhet ösztöndíjban.

2019.05.10.

Az MTA Arany János-díjában részesült dr. Szász Levente, intézetünk egyetemi tanára

2019. május 7-én Budapesten, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) éves közgyűlésének keretén belül kerültek átadásra az intézmény Arany János-díjai, ahol a Fiatal Kutatói Díj kategóriában intézetünk oktatóját, dr. Szász Leventét tüntették ki. A díjjal az Akadémia olyan külhoni magyar tudósok, kutatók munkásságát ismeri el, akik fiatal kutatóként értek el jelentős tudományos eredményeket. Gratulálunk a rangos elismeréshez!

2019.05.08.

Csoportmásodik helyezésig jutottak hallgatóink a maastrichti esettanulmány-versenyen

Rendkívül erős nemzetközi mezőnyben az intézetünket képviselő Barabási Tamás (Gazdasági informatika, 2. év), Jakó Zsolt (Menedzsment, 2. év), Kelemen Kincső (Gazdasági informatika, 3. év) és Pádár Zsuzsanna (Pénzügy és bank, 3. év) alkotta csapat kiváló II. helyezést ért el a csoportban a Maastricht Univeristy menedzsment versenyének 24 órás esettanulmány-próbáján. A csoportot a University of Florida csapata nyerte, a végső győztes a kanadai Queen’s University csapata lett.

2019.05.06.

Kellemes húsvéti ünnepeket kíván a Babeș-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézete!

Minden kedves hallgatójának, kollégájának és szakmai partnerének kellemes húsvéti ünnepet kíván a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézete!

2019.04.18.

Kiállítás látogatás a Business-to-business marketing tantárgy keretében

Április 12-én, pénteken, harmadéves diákjaink, a business-to-business marketing tantárgy keretében, tanulmányi látogatást tettek az Agraria kiállításon, ami a Kolozsvár melletti Zsukon került megszervezésre. A kiállítás megtekintése lehetőséget nyújtott a diákoknak, hogy az órán szerzett B2B marketing készségek működését a gyakorlatban is megfigyelhessék. A kiállításra dr. Seer László, egyetemi adjunktus, a tárgy oktatója kísérte el őket.

2019.04.18.

Seattle-ben is bizonyították szaktudásukat intézetünk hallgatói

Costiniuc Norbert-Dániel (Pénzügy és bank, 3. év), Jakó Zsolt (Menedzsment, 2. év), Kelemen Kincső (Gazdasági informatika 3. év) és Kozma Nóra (Menedzsment, 2. év) hallgatóink kiválóan helytálltak Seattle-ben, a University of Washington, Foster School of Business szervezésében megrendezett Global Business Case Competition (GBCC) nemzetközi menedzsment esettanulmány-versenyen. Gratulálunk hallgatóinknak és felkészítő tanáraiknak!

2019.04.16.

Előző 1234567 ... 78 Következő