Főoldal /

Hírek

Elstartolt a Középiskolások Üzleti Tanácsadó Versenyének tizedik évada. Jelentkezz!

A BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézete és a Pro Oeconomica Egyesület idén tizedik alkalommal szervezi meg a Középiskolások Üzleti Tanácsadó Versenyét. Várjuk olyan háromfős, középiskolás diákokból álló csapatok jelentkezését 2018. február 14-ig, akik egy izgalmas verseny keretében szeretnének tapasztalatra szert tenni a üzleti élet területén. A tizedik kiadás összdíjazása 17.000 lej értékű, valamint számos más újdonsággal is készültünk.

2018.02.11.

Tizenegyedik éve a dobogón: Első hely a 2018-as Országos Pénzügyi Esettanulmányi Versenyen

Intézetünk hallgatóinak győzelmével zárult a Széchenyi István Egyetem Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kara és a Kautz Gyula Közgazdász Szakkollégium szervezésében 2018. február 2-4. között megrendezett XVI. Országos Pénzügyi Esettanulmányi Verseny (OPEV) Győrben. Bálint Alexandra Teodóra, Costiniuc Norbert-Dániel, Deák Levente, illetve Géger Gyopár a gyakorlati verseny legjobb megoldását nyújtva hódította el a győzelmi serleget.

2018.02.06.

Meghirdetésre került a XXI. Erdélyi Tudományos Diákköri Konferencia

Huszonegyedik alkalommal kerül megrendezésre 2018. május 24-27. között Kolozsváron az Erdélyi Tudományos Diákköri Konferencia (ETDK). A konferencia lehetőséget nyújt a magyar anyanyelvű diákok számára saját kutatási eredményeik bemutatására. A meghirdetett szekciókba március 12-ig lehet jelentkezni, a dolgozatokat elektronikusan április 23-ig, nyomtatva pedig április 27-ig kell benyújtani. Ne hagyjátok ki!

2018.01.30.

Esettanulmány-verseny a VIBE Fesztivál szervezésének menedzsment kihívásairól

2018. január 19-én intézetünk 3. éves, Menedzsment szakirányos hallgatói mutatták be csapatban kidolgozott megoldásaikat az idei VIBE Fesztivál megszervezésére vonatkozóan. Az esettanulmány-versenyre Értékteremtő folyamatok menedzsmentje tantárgy keretein belül került sor: a hallgatók 8 csapatot alkotva dolgoztak a félév során, megoldásaikat pedig a VIBE Events Management Kft. képviselői és partnerei értékelték ki.

2018.01.22.

Részmunkaidős és internship lehetőségek bemutatása - E.ON Business Services Cluj

2018. január 15-én, hétfőn 17:20 órai kezdettel az E.ON Business Services Cluj képviselői mutatják be a magyar tagozat végzős, illetve mesteris hallgatóinak biztosított internship és részmunkaidős álláslehetőségeiket a kar 329-es termében. Az eseményen a praktikadolgozat írása előtt álló másodéves hallgatók is részt vehetnek. Az előadás során a vállalat könyvelési részlegei kerülnek bemutatásra, az egyes részlegek munkatársai nyújtanak betekintést a vállalat tevékenységeibe.

2018.01.11.

Gazdasági eszközök és befektetések a környezetvédelemben

2018. január 16-án, 14.00-15.30 óra között, a Projekmenedzsment tantárgy keretében meghívottunk lesz Soós Réka környezetközgazdász, a Green Partners cég alapítója és ügyvezetője. Soós Réka 16 éve környezetvédelmi szakértőként dolgozik, feladatkörébe tartozik a befektetések gazdasági elemzése, a környezetvédelmi szolgáltatások árazása és a gazdasági eszközök elemzése és bevezetése. Az előadásra a 036-os teremben kerül sor. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

2018.01.10.

Előző 1 ... 3456789 ... 64 Következő