Főoldal /

A munkaerőpiac elvárásai – beszámoló a 2015-ös Alumni estről

2015. szeptember 19-én került sor a Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kar magyar tagozatán végzettek ("alumnik") találkozójára. A panelbeszélgetés különmeghívottai Barok István (Bonafarm Zrt., üzletfejlesztési projektvezető) és Héjja Szabolcs (BÁV Románia, ügyvezető igazgató) alumnik, valamint Dezső Péter (Goodwill Consulting, ügyvezető igazgató) voltak.

2015.09.21.

Marketingtervezés a gyakorlatban - 2015-2016

A Babeş-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karán oktatott Marketingtervezés tantárgy keretén belül folytatjuk a már hat  éve elindított „Marketingtervezés a gyakorlatban” című programot. A program keretében a vállalatok számos innovatív ötletet kapnak a fiatal generációtól, míg a diákok gyakorlati tapasztalatra tehetnek szert. Az érdeklődő vállalatok jelentkezését 2015. szeptember 19-ig várjuk!

2015.08.24.

279 diák nyert felvételt a KGTK magyar szakjaira a júliusi felvételin

A 2015-ös júliusi felvételi időszakban 279 diák felvételizett sikeresen a  Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézet által meghirdetett 4 alapképzéses és 3 mesterképzéses programra. Alapképzésre 233 diák, ebből 8 diák távoktatásra, mesterképzésre 46 diák nyert felvételt. Gratulálunk minden sikeresen felvételizőnek!

2015.08.03.

Idén is visszavárjuk a BBTE-Közgáz alumnikat

A Babeş–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézete egykori hallgatói számára harmadik alkalommal szervezi meg 2015. szeptember 19-én az Alumni Estet. Az esemény alkalmat biztosít volt diáktársakkal való találkozásra, szakmai kapcsolatépítésre és visszajelzések közvetítésére az egyetemi oktatás fejlesztése céljából.

2015.07.30.

A XVIII. ETDK gazdaságtudományi szekcióinak díjazottjai

A Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézet három gazdaságtudományi szekciónak adott otthont a 2015. május 21-24. között megszervezett XVIII. Erdélyi Tudományos Diákköri Konferencia keretében. A három szekcióban összesen 25 dolgozat versenyezett.

Minden résztvevő diáknak és díjazottnak gratulálunk!

2015.05.25.

Diákjaink részvétele a KPMG esettanulmány versenyén Dubaiban

A KPMG, a világ egyik vezető könyvvizsgáló, adó- és üzleti tanácsadó társasága, 2015. április 13-16. között Dubaiban rendezte meg a KICC - KPMG International Case Competition esettanulmány verseny globális döntőjét. A mezőnyben 28 ország négyfős csapata mérhette össze tudását. Románia második alkalommal vett részt a versenyen, a döntős csapatot idén intézetünk négy diákja, Guttmann Csongor, Kovács Anita, Német Hunor és Székely Rita alkották.

2015.05.03.

Előző 1 ... 57585960616263 ... 83 Következő

A Babeş–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézet felvételit hirdet a 2019–2020 tanévre. A diákok négy alapkézés és három mesterképzés szak közül választhatnak. A nappali tagozatos képzést távoktatás is kiegészíti.