Főoldal / Felvételi / Felvételi alapképzés /

Az esszé struktúrájára és tartalmára vonatkozó követelmények

2016. júliusi és szeptemberi felvételi

Kivonat a Felvéti szabályzat 3.1.-es paragrafusából:

„3.1 Criterii de selecţie / kiválasztási kritériumok:

Első kritérium: az iratkozás napján benyújtott, a felvételiző által kidolgozott, aláírt, dátummal ellátott motivációs esszé, amely elfogadott/visszautasított minősítést kap.”

A motivációs esszé tartalma és szerkezete:

Az esszének tartalmaznia kell legalább az alábbi részeket:

• 1. rész: Mi a közgazdász szerepe a társadalomban?
  • 2. rész: Miért választottam a Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kart?
  • 3. rész: Miért illik hozzám a közgazdász szakma?

A motivációs esszé formai követelményei:

Az esszé formailag a következő feltételeknek kell eleget tegyen: A4-es formátumú, álló laphelyzetű (portré), a margók 2 cm-esek, Times New Roman karatertípus, 12-es betűméret,  sorkizárt szélek (justify), 1-es sorköz. Az esszé terjedelme legalább egy, legfeljebb két oldal.  Az esszé sablonját itt lehet letölteni: ESSZÉ.

Az esszét magyar nyelven kell megírni.

Azok az esszék, amelyek nem felelnek meg a tartalmi és formai követelményeknek, elutasításra kerülnek.

A Babeş–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézet felvételit hirdet a 2017–2018 tanévre. A diákok négy alapkézés és három mesterképzés szak közül választhatnak. A nappali tagozatos képzést távoktatás is kiegészíti.