Kiválóan szerepeltek hallgatóink a washingtoni esetversenyen

Frissítve: 2024/02/16

Kiváló teljesítményt nyújtottak hallgatóink az amerikai Georgetown University által szervezett nemzetközi esettanulmány versenyen Washington DC-ben. A BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézetét és a GTK-t képviselő négyfős csapat tagjai: Albert Sarolta Zsófia (Pénzügy és bank, 3. év), Balázs Kristóf (Gazdasági informatika, 3. év), Dimén-Varga Ábel (Gazdasági informatika, 2. év), Kürti Barbara (Gazdasági informatika, 3. év).

A Georgetown University gazdasági kara, a McDonough School of Business által szervezett nemzetközi esettanulmány versenyre, a McDonough Business Strategy Challenge-re 2024. február 6-11. között került sor az egyesült államokbeli Washington DC-ben, amelyen összesen 18 amerikai, ázsiai és európai egyetem csapata vett részt. A résztvevő diákok egy nonprofit szervezet, az Academy of Hope charter iskola számára kellett egy szervezeti átalakulást és terjeszkedést magába foglaló stratégiát javasoljon.

A kolozsvári hallgatók csoportjában a City University of Hong Kong csapata jutott tovább, a döntőben első helyet szerezve.

A kolozsvári csapat felkészítő tanárai dr. Szász Levente, dr. Györfy Lehel-Zoltán, dr. Rácz Béla-Gergely és Kelemen Kincső voltak.

Gratulálunk diákjainknak az elért nagyszerű eredményhez!

Létrehozva: 2024/02/16