Főoldal / Felvételi / Felvételi mesteri /

A beiratkozáshoz és a helyek elfoglalásához szükséges iratok

beiratkozás előtt a jelentkezők a szükséges információkkal online kitöltik a Jelentkezési lapot és az Opciók listáját, majd ezeket a beiratkozás során az iratkozási pontoknál kinyomtatva a jelentkező az aláírásával hitelesíti.

A beiratkozáshoz szükséges iratok:

1. jelentkezési lap (a beiratkozási pontnál nyomtatjuk, a korábban online bevitt adatokkal készen kitöltve)
  2. az opciók listája (a beiratkozási pontnál nyomtatjuk)
  3. a Lingua Központ által kiadott vagy elismert eredeti nyelvvizsga igazolás és annak egyszerű másolata;
  4. beiratkozási és adatfeldolgozási díj kifizetését igazoló nyugta (150 lej) - a kar székhelyén fizethető;
  5. abban az esteben, ha a jelentkező már részesült tandíjmentes helyben egy másik mesteri programban, nyilatkozat eről a tényről.

Figyelem! A beiratkozásnál szükséges az egyetemi oklevél vagy az azzal egyenértékű igazolás felmutatása.

A helyek elfoglalásához szükséges iratok (karton irattartóban elhelyezve):

1. egyetemi oklevél vagy ezzel egyenértékű igazolás – eredeti;
  2. egyetemi törzskönyvi kivonat (foaia matricola) – eredeti; kivétel a 2014-2015-ben végzettek;
  3. érettségi oklevél – eredeti;
  4. középiskolai törzskönyvi kivonat - eredeti;
  5. születési bizonyítvány hitelesített másolata;
  6. házassági bizonyítvány egyszerű másolata (akinek esedékes);
  7. 3 db. színes, 3x4-es fénykép;
  8. orvosi igazolás;
  9. személyi igazolvány egyszerű másolata;
  10. tandíjas helyek esetén az első részlet befizetését igazoló nyugta;
  11. visszaigazolási lap, a visszaigazolási pontnál nyomtatjuk;
  12. nyelvvizsga bizonyítvány hitelesített másolata;
  13. külföldi oklevelek elismerését igazoló okmány (ahol esedékes);
  14. tanulmányi szerződés (a visszaigazoláskor töltendő ki 2 példányban).

A Babeş–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézet felvételit hirdet a 2017–2018 tanévre. A diákok négy alapkézés és három mesterképzés szak közül választhatnak. A nappali tagozatos képzést távoktatás is kiegészíti.