A Synergy csapat nyerte a Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny 2018-as évadát

Frissítve: 2018/04/17

2018. április 15-én a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karán került sor a került sor a Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny döntőjére, idén már a 23. alkalommal. A versenyen a kar magyar tagozatos hallgatói vehettek részt, akik színvonalas szakmai projekteket mutattak be a vállalati zsűri előtt. Gratulálunk minden résztvevőnek!

A Babeş-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézete és a Pro Oeconomica Egyesület szervezésében 2018. április 13-15. között, tizedik alkalommal került megrendezésre a Kolozsvári Esettanulmány Napok rendezvénysorozat. Az esemény egyik központi rendezvényének, a Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Versenynek (KEEV) a döntő fordulójára 2018. április 15-én került sor.

A Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Versenyen a kar magyar tagozatos egyetemi hallgatóiból alkotott 4 fős csapatok vettek részt. A verseny zsűrije az esettanulmányt szolgáltató vállalat és más vállalatok vezető beosztású alkalmazottaiból tevődött össze, akik kérdéseikkel és hozzászólásaikkal valós, gyakorlatias visszajelzéseket nyújtottak a versenyzők megoldásaira. A csapatoknak ezúttal a Bonafarm Csoport részére kellett egy komplett működési stratégiát és üzleti tervet készíteniük.

A díjátadó gálán elsőként dr. Soós Anna, a Babeş-Bolyai Tudományegyetem rektorhelyettese köszöntötte a résztvevőket, megköszönve mind a versenyzők, mind a zsűritagok, mind pedig a szervezők munkáját. Köszöntő beszédében a rektorhelyettes kiemelte, hogy ez a rendezvény egyben egy hídat is képez a középiskolások, egyetemisták és a valós vállalati szféra között, amely mellett jó alapot szolgáltat az intézmény nemzetközi versenyeken elért sikereihez, beleértve a tavalyi Harvard Egyetem versenyére történő továbbjutást is.

Ezt követően az egyetemista csapatok teljesítményét Pókos Gergely, a Bonafarm Zrt. üzletfejlesztési igazgatója méltatta, majd ismertette a verseny díjazottainak sorrendjét.

A verseny díjazott csapatai:

I. díj – Synergy - Bálint Alexandra Teodóra (Vállalati pénzügyi menedzsment, mesteri 2. év), Deák Péter (Gazdasági informatika, 3. év), Éltes Rita (Menedzsment, 3. év), Géger Gyopár (Marketing, 3. év)

II. díj – Enigma - Griz Zsuzsanna (Menedzsment, 2. év), Pádár Zsuzsánna (Pénzügy és Bank, 2. év), Szász Karina (Pénzügy és Bank, 2. év), Vizeli Ibolya (Marketing, 2. év)

III. díj – 4in1 – Costiniuc Norbert (Pénzügy és Bank, 2. év), Horváth Adrienn (Menedzsment, 3. év), Szabó Norbert (Pénzügy és Bank, 2. év), Virágh Tihamér (Vállalkozásmenedzsment, mesteri 1. év)

Dicséret (döntő) – Prizma – Balla Zsófia (Gazdasági informatika, 2. év), Fábián István (Menedzsment, 3. év), Kiss Norbert (Pénzügy és Bank, 3. év), Sándor Krisztián (Menedzsment, 1. év)

Dicséret (csoportmásodik csapatok):

Pulse – Jakó Zsolt (Menedzsment, 1. év), Kelemen Kincső (Gazdasági informatika, 2. év), Kozma Nóra (Menedzsment, 1. év), Molnár Eszter(Gazdasági informatika, 1. év)

Bridge – Balló Máté (Gazdasági informatika, 2. év), Juhász Zita (Menedzsment, 2. év), Lázár Ábel (Menedzsment, 3. év), Vojkuj Csongor (Gazdasági informatika, 2. év)

A 2018-as Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny zsűrijének tagjai voltak: Pókos Gergely – Bonafarm Zrt.; Ádám János – Bonafarm Mezőgazdaság; Barok István – Bonafarm Zrt.; Nagy Tibor – Bonafarm Mezőgazdaság; Mátyus Ferenc – Bonafarm Mezőgazdaság; Bakó Gábor – Bonafarm Mezőgazdaság; Benő Sándor – Emerson; Varga László – Emerson; Juhos Anita – Wolters Kluwer Financial Services; Sichet Claudiu Tamás – Wolters Kluwer Financial Services; Kereszturi Zsolt – OTP Bank Románia; Gyöngyössy Zoltán – Autonet Csoport; Huszti Zoltán – Autonet Csoport; Vincze Tamás – East Grain; Maier Gabriela – E.ON Business Services Cluj; Moldvoy Akos – E.ON Business Services Cluj; Szabó György – Prévost Hungária; Huszár Andrea – Prévost Hungária; Karádi Katalin – msg systems Romania; Pálhegyi Zoltán – RER Vest.

A 2018-as verseny támogatói

Főtámogató • Emerson

Szakmai Partner • Bonafarm Csoport

Prémium támogatók • E.ON Business Services Cluj • Autonet • OTP Bank Románia • Prévost Hungária • Wolters Kluver Financial Services • East Grain • Raiffeisen Bank Romania