Elsőéves hallgatóink győzelme az ország első online gazdasági esettanulmány-versenyén

Frissítve: 2020/05/19

A Csenteri András Gergely, György Ákos, Hollanda Tekla-Andrea és Karda Sára alkotta, Enigma fantázianevű csapat győzelmével zárult a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézete által szervezett a Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny. A Kolozsvári Esettanulmány Napok részeként megszervezett verseny az idei kiírásával együtt már egy 25 éves múltra tekinthet vissza, a 2020-as kiadás pedig országos szinten mindezidáig egyedülállóan, online módon került megszervezésre.

2020. május 16-án a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karán online módon, élő facebook közvetítéssel került megszervezésre a Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny idei döntője. A versenyen a kar magyar tagozatos hallgatói vehettek részt 4 fős csapatokban, akik színvonalas szakmai projekteket mutattak be a vállalati zsűri előtt.

A verseny zsűrije a rendezvényt támogató vállalatok vezető beosztású alkalmazottaiból tevődött össze, akik kérdéseikkel és hozzászólásaikkal valós, gyakorlatias visszajelzéseket nyújtottak a versenyzők megoldásaira. A csapatoknak ezúttal az Autonet részére kellett egy olyan stratégiát kellett kidolgozniuk, amely a koronavírus-járvány negatív gazdasági hatásait csökkenteni képes.

A élő közvetítéses eredményhirdetésen dr. Soós Anna, a Babeş-Bolyai Tudományegyetem rektorhelyettese köszöntötte a résztvevőket, megköszönve mind a versenyzők, mind a zsűritagok, mind pedig a szervezők munkáját. Ezt követően dr. Szász Levente dékánhelyettes ismertette a zsűri értékelése után a verseny díjazottjainak sorrendjét.

A 16 csapat részvételével lezajlott 2020-as Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny díjazottjai:

• I. hely – Enigma - Csenteri András Gergely, György Ákos, Hollanda Tekla-Andrea, Karda Sára
  • II. hely – Cryptex - Apetroae Lucas Matteo, Hölgyes Orsolya Dorottya, Kovács Alpár-Botond, Martonos Magor-Tamás
  • III. hely – MOTION - Borsos András, Farkas-Hegyi Beatrix, Sándor Krisztián-Lajos, Szép Hunor
  • Dicséret (döntő) – KaranTeam - Domokos Attila, Filep Attila, Hetzke Márk, Kiss Mihály
  • Dicséret – Solution Seekers - Bereczki Lilla, Jakó Evelyn-Ernesztina, Józsa Beáta-Timea, Pelger Ivett-Petra
  • Dicséret – Sigma - Barabási Tamás, Jakó Zsolt, Kozma Nóra, Nagy Miriám
  • Dicséret – Synergy Consulting - Bandura Ádám, Baricsán Tamás, Costiniuc Norbert Dániel, Dimény Ákos
  • Dicséret – Codex - Boga Balázs, Izsák Réka, Tempfli Ákos, Tiboldi Dorka
  • Közösségi Média Díj: Enigma - Csenteri András Gergely, György Ákos, Hollanda Tekla-Andrea, Karda Sára

Az egyetemisták versenyének zsűrije: Băbâi Lucian (OrtoProfil, Ügyintéző igazgató), Balázs Zoltán (OTP Bank Románia, Deputy CEO), Barok István (Bonafarm Csoport, Stratégiai üzletfejlesztési vezető), Deák Levente (UBM Feed Romania, Pénzügyi kontroller), Demeter Zselyke (Bonafarm Csoport, Üzletfejlesztési projektvezető), Gáspár Tamás (East Grain, Üzletágvezető), Gündisch Zoltán (Mendola Group, Vezérigazgató), Kiss Alpár (Saxum Corporate Finance, Vezérigazgató), Laczkó Dénes (UBM Feed Romania, Ügyvezető igazgató), Lengyel Levente (E.ON Business Services Romania, Tárgyi eszköz csoportvezető), Lőrincz Boglárka (msg Romania, Marketing koordinátor), Madaras Árpád (OrtoProfil, Kereskedelmi igazgató), Magyar Zoltán (MOL Románia, Pénzügyi igazgató), Moldvoy Akos (E.ON Business Services Romania, Banking and Payments csoportvezető), Néda István (Wolters Kluwer, Operations Director), Pálhegyi Zoltán (RER Vest, Ügyvezető igazgató), Palotai Bálint (IFUA Horváth & Partners, Tanácsadó partner, Strategy, Innovation & Sales Kompetencia Központ vezetője), Sallai István-Zsolt (Wolters Kluwer, Support manager EMEA region), Szilágyi Imre (ALT Technologies, pénzügyi igazgató), Vincze Tamás (East Grain, Ügyvezető igazgató).

A Kolozsvári Esettanulmány Napok támogatói:

• Főtámogatók: MOL Románia, Ortoprofil, OTP BANK Románia, Wolters Kluwer
  • Prémium támogatók: ALT Technologies, East Grain, E-ON Business Services Cluj, RER Vest, UBM Feed Románia,
  • Alap támogatók: Antares International, Bonafarm csoport, IFUA Horvath & Partners, msg Románia, Nobilacasa, Pick, Regioconsult, Saxum Corporate Finance

A verseny online lebonyolítása a Diversity Advertising vállalat támogatásával valósult meg.

Létrehozva: 2020/05/19