Lezárult a 2015-ös Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny

Frissítve: 2015/03/10

2015. március 8-án a kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézete és a Pro Oeconomica Egyesület szervezésében került sor a Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny döntőjére, idén már a 20. alkalommal. A versenyen a Kar magyar tagozatos hallgatóiból álló 4 fős csapatok vehettek részt.

2015. március 8-án a kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézete és a Pro Oeconomica Egyesület szervezésében került sor a Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny döntőjére, amely idén már 20. alkalommal került megrendezésre. A versenyen a Kar magyar tagozatos egyetemi hallgatóiból alkotott 4 fős csapatok vehettek részt. A verseny 3 csoportra osztott elődöntőkkel indult, ahonnan a győztes csapatok, valamint a legjobb csoportmásodik csapat jutott a verseny nyilvános döntőjébe.

A verseny feladata ebben az évben egy komplex értékesítési, kommunikációs és marketing stratégia kidolgozása volt az irodai székeket forgalmazó Antares Románia vállalat számára, figyelembe véve azt, hogy a vállalat az elkövetkező időszakban a felső kategóriás székek értékesítésére kíván erőteljesebben fókuszálni. A verseny zsűrije az esettanulmányt szolgáltató vállalat és más vállalatok vezető beosztású alkalmozottaiból tevődött össze, akik kérdéseikkel és hozzászólásaikkal valós, gyakorlatias visszajelzéseket nyújtottak a versenyzők megoldásaira.

A verseny díjazott csapatai:

• I. díj - QualiTeam csapat: Demeter Zselyke (Vállalkozásmenedzsment, mesteri képzés), Czirják Renáta (Menedzsment, III. év), Kiss Alpár (Pénzügy és Bank, III. év), Szabó Sándor-Zsolt (Menedzsment, III. év)
  • II. díj - 4Tune csapat: Kerekes Gábor (Menedzsment, III. év), Kerekes Zsuzsa (Vállalkozásmenedzsment, mesteri képzés), Kovács-Pusztai Bálint (Pénzügy és Bank, II. év), Nagy Lóránd (Pénzügy és Bank, II. év)
  • III. díj - Azúr csapat: Deák Levente (Pénzügy és Bank, I. év),  Fehér Attila (Pénzügy és Bank, II. év), Fekete Réka (Menedzsment, II. év), Fodor Attila (Pénzügy és Bank, I. év)
  • Dicséret (döntőbe jutás) Mercurius csapat: Ferencz Júliánna-Margit (Pénzügy és Bank, I. év), Ferencz Krisztina-Mónika (Pénzügy és Bank, I. év), László Zoltán (Pénzügy és Bank, II. év), Vigh Levente (Pénzügy és Bank, I. év)

Dicséret (csoportmásodik csapatok):

• CTRL csapat: Ábrahám Beáta (Vállalkozásmenedzsment, mesteri képzés), Kiss Loránd Örs (Vállalkozásmenedzsment, mesteri képzés), Muzsi Sarolta (Vállalkozásmenedzsment, mesteri képzés), Tódor Beáta (Vállalkozásmenedzsment, mesteri képzés)
  • Sapphire csapat: Gáspár Tamás (Menedzsment, III. év), Pásztor Tímea (Vállalati pénzügyi menedzsment, mesteri képzés), Szabó Blanka-Paula (Menedzsment, III. év), Szabó Kinga (Menedzsment, II. év)

A 2015-ös Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny zsűrijének tagjai voltak: Cserháti Csaba (Zipper Data, pénzügyi igazgató), Csete Zoltán (Bibas Group, kereskedelmi igazgató), Fórika Zsolt (Continental Commerce Import & Export, ügyvezető igazgató), Hargitay Tamás (AAM Management Information Consulting, szenior tanácsadó), Héjja Szabolcs (BÁV Románia, ügyvezető igazgató), Ilonczai Tamás (Autonet, marketing igazgató), Kereszturi Zsolt (OTP Bank Románia, fiókigazgató), Kerezsi Mikós (East Consulting, ügyvezető igazgató), Kun Márton (OTP Bank Románia, fiókigazgató), Mantzoros-Kostas Cristian (Antares, marketing menedzser), Orbán Zsolt (ER&RE, ügyvezető igazgató), Pál Annamária (Antares, pénzügyi igazgató), Pálhegyi Zoltán (RER Nagyvárad, ügyvezető igazgató), Palotai Bálint (IFUA Horváth&Partners, szenior tanácsadó), Rónai Péter (Somogyi Electronic, ügyvezető igazgató), Salamon Csaba (Bibas Group, fejlesztési és innovációs igazgató), Sipos Zsolt (Dyntell Software Romania, ügyvezető igazgató), Zöld György (General Facility Management, ügyvezető igazgató).

Létrehozva: 2015/03/10