Lezárult a Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny

Frissítve: 2014/04/07

2014. április 6-án a kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézete és a Pro Oeconomica Egyesület szervezésében került sor a Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny döntőjére, idén már a 19. alkalommal. A versenyen a Kar magyar tagozatos hallgatóiból álló 4 fős csapatok vehettek részt.

2014. április 6-án a kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézete és a Pro Oeconomica Egyesület szervezésében került sor a Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny döntőjére, amely idén már 19. alkalommal került megrendezésre. A versenyen a Kar magyar tagozatos egyetemi hallgatóiból alkotott 4 fős csapatok vehettek részt.

A verseny feladata ebben az évben egy hosszú távú stratégia kidolgozása volt az OTP Bank Románia számára, figyelembe véve a romániai bankpiac gyorsan változó feltételeit és a gazdaság várható alakulását. A verseny zsűrije a bank és más vállalatok vezető beosztású alkalmozottaiból tevődött össze, akik kérdéseikkel és hozzászólásaikkal valós, gyakorlatias visszajelzéseket nyújtottak a versenyzők megoldásaira.

A verseny díjazott csapatai:

I. díj - QualiTeam csapat: Demeter Zselyke (Vállalkozásmenedzsment, mesteri képzés), Czirják Renáta (Menedzsment, II. év), Kiss Alpár (Pénzügy és Bank, II. év), Székely Rita (Menedzsment, II. év)

II. díj - Prometheus csapat: Ábrán Csilla (Pénzügy és Bank, III. év), Albert Gáspár (Menedzsment, III. év), Kerekes Zsuzsa (Menedzsment, III. év), Német Hunor (Menedzsment, II. év)

III. díj - Argo csapat: Baric Hajnal (Pénzügy és Bank, III. év), Szabó Sándor-Zsolt (Menedzsment, II. év), Török Botond (Menedzsment, III. év), Tuhárszky Tímea (Menedzsment, III. év)

Dicséret - Sapphire csapat: Gáspár Tamás (Menedzsment, II. év), László Endre (Pénzügy és Bank, III. év), Pásztor Tímea (Pénzügy és Bank, III. év), Portik-Hegyi Zsuzsanna (Vállalkozásmenedzsment, mesteri képzés)

A 2014-es Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny zsűrijének tagjai voltak: Csehi Árpád (Autonet Csoport, vezérigazgató), Cserháti Csaba (Tipodirect, pénzügyi vezető), Karádi Katalin (msg systems Romania, pénzügyi igazgató), Kereszturi Zsolt (OTP Bank Románia, fiókigazgató), Kun Márton (OTP Bank Románia, fiókigazgató), Pál Annamária (Antares, pénzügyi vezető), Orbán Zsolt (ER&RE, tulajdonos-vezérigazgató), Varga Vasile (MOL Románia, logisztikai igazgató).

KEEV képgaléria

Létrehozva: 2014/04/07