Gyakran ismételt kérdések a Digitális marketing mesterivel kapcsolatban

Frissítve: 2021/05/27

Általános és adminisztratív kérdések

1.      Mi történik akkor, ha nem jutok be államilag támogatott helyre?

Ha tandíjas helyre jut be a jelentkező, a hely elfoglalásakor ki kell fizetnie a tandíj első részletét. Ha később átkerül államilag támogatott helyre, vagy úgy dönt, nem szeretné mégsem folytatni a tanulmányait, akkor az egyetemi év megkezdése előtt visszaigényelheti a befizetett tandíj részletet. A felvételi folyamat alatt felszabadulhatnak államilag támogatott helyek, vagy utólag kiegészíthetik még a tandíjmentes helyek számát. Ezt érdemes végig figyelni.

2.      Mennyibe kerül a tandíjas hely a mester képzésen?

A tandíj 3500 lei / év. A tandíjat négy részletben lehet fizetni.

3.      Ugyanolyan feltételek mellett jelentkezhetek a szeptemberi felvételire is?

A szeptemberi felvételi időszakban akkor kerül sor felvételi vizsgára, ha maradnak a júliusi felvételi után szabad helyek. Az elsődleges felvételi időszak a júliusi, amely során először a tandíjmentes majd a tandíjas helyek kerülnek feltöltésre. Amennyiben marad el nem foglalt hely a júliusi felvételi után, ezek újra meghirdetésre kerülnek. A felvételi kritériumok és folyamat ősszel is ugyanaz, mint a nyári felvételi időszakban.

 

Digitális marketing mesterire vonatkozó kérdések

1.      Amennyiben már rendelkezem marketing ismeretekkel, szükséges a digitális marketing tudás is?

Napjainkban már a legtöbb cég igényeli a digitális marketing tudást, rövid és középtávon pedig alapismeretnek fog számítani.

2.      Amennyiben még nem rendelkezem általános marketing ismeretekkel, fogok tudni boldogulni a mesterképzésen?

A felvételi tematika tanulmányozása abban segít, hogy felzárkóztassa azokat a jelentkezőket, akik az alapképzést nem marketing területén végezték.

3.      Hogyan készítsem el a felvételihez szükséges esszét?

Az esszé témája Innovatív eszközök a marketingkommunikációban. Ajánlott egy digitális kommunikációs eszközt kiválasztani és azt bemutatni, meghatározás-, előnyök-, hátrányok- szempontjából illetve a kapcsolatát a többi kommunikációs eszközzel. Fontos azt is kiemelni, hogy a vállalat milyen kommunikációs célra tudja alkalmazni. Az esszé megírásánál a megadott template-et kell használni és a tematikát is át kell nézni.

Template letöltése ITT.

Tematika letöltése ITT.

4.      Milyen alapképzést érdemes kiegészíteni digitális marketing tudással?

A digitális marketing tudás szinte minden iparágban szükséges, hiszen a legtöbb cégnek érdeke online is kommunikálni és értékesíteni, online szolgáltatásokat nyújtani, illetve online adatokat gyűjteni a fogyasztóról. A digitális marketing alkalmazása nagyon elterjedt az IT termékek piacra vitelében, a tartalomszolgáltatásban, a turizmus és szolgáltatások területén, a pénzügyi termékek és szolgáltatások értékesítésében és kommunikálásában, csak hogy néhányat említsünk. Emellett a digitális marketing egy interdiszciplináris terület, amely sokféle tudományterületet érint és remekül kiegészít (pl. film, fotóművészet, filológia, jog, stb.).

5.      Miért végezzek egy kétéves mesterképzést, amikor egy digitális marketing kurzust is elvégezhetek rövidebb idő alatt?

A Digitális marketing mesteri államilag akkreditált mesteri diplomát nyújt. A Babeș-Bolyai Tudományegyetem Románia legjobb egyeteme, széleskörű szakmai elismerésnek örvend, diplomái minőséget és munkáltatói bizalmat garantálnak. Fontos eszközei a karrierépítésnek, és versenyelőnyt biztosítanak egy rövidtávú kurzuson szerzett diplomával szemben.

6.      Milyen tantárgyakat lehet felvenni a Digitális marketing mesterképzésen?

A program 10 digitális marketinghez kapcsolódó szaktantárgyat kínál, a nemzetközi benchmarkok alapján. Emellett a program része néhány, a stratégiai marketing gondolkodás elsajátításához szükséges alapozó tantárgy is. A digitális marketing tantárgyak a következők: online marketing eszköztár, közösségi média és mobil marketing, e-kereskedelmi marketing, online marketingkutatás, többváltozós online marketing adatelemzés, fogyasztói magatartás és vevőélmény menedzsment, mesterséges intelligencia a marketingben, szellemi tulajdon és adatvédelem a digitális marketingben, okos városok és digitális Európa. A választható tárgyak által a képzés részben személyre is szabható.

7.      Kik tanítanak a Digitális marketing mesterin?

A magas minőségű oktatás biztosítása céljából, több ország és egyetem, illetve a Babeș-Bolyai Tudományegyetem különböző intézeteinek munkatársaiból, valamint vállalati gyakorló szakemberekből állítottuk össze az oktatói csapatot. Vendégtanárok oktatnak a Budapesti Corvinus Egyetemről, illetve vendégelőadást lehet hallgatni a Zágrábi Egyetem oktatójától. Külön kiemelendő, hogy több tantárgy keretén belül a gyakorlati tudást vállalati szakértők fogják átadni a hallgatóknak.    

8.      Hány óra oktatás van egy héten a Digitális marketing mesterin?

A Digitális marketing mesterin a heti óraszám minden félévben 16 óra. Az egyes tárgyak heti óraszáma 2-4 között változik, megoszolva az előadások és szemináriumok között. Ez körülbelül 4-5 délutánt jelent egy héten. Egy napra tipikusan egy tantárgy órái kerülnek. A tanórák 17.00 óra után vannak ütemezve. A külföldi vendégtanárok órái rendszerint tömbösítve vannak tartva. 

9.      Van lehetőség dolgozni digitális marketing területen már a mesteri alatt?

A képzés keretén belül több vállalattal dolgozunk együtt azért, hogy a hallgatók a mesterképzés alatt valós projektekben szerezzenek munkatapasztalatot. Ugyanakkor, aki teljes munkaidőben szeretne dolgozni, erre is van lehetőség, hiszen az órák 17.00 óra után kezdődnek.                                                                               

10.   Hol lehet elhelyezkedni a Digitális marketing mesteri képzéssel?

Nagyon sok állásajánlatban kérik a digitális marketing tudást. Tipikusan három nagy karrierpálya típus létezik a digitális marketingben: (1) Technológiai cégek marketing részlegein (platform és applikáció fejlesztők, digitális szolgáltatók, stb.) (2) Nem technológiai cégek marketing részlegein (azaz mindenki más - bankok, szállodák, kereskedők, termelő vállalatok stb.) (3) Marketing és digitális marketing ügynökségeknél.


További kérdéseid vannak?

  • Írj a mesterszak koordinátorának is ezen az email címen: monika.alt@econ.ubbcluj.ro
+