Gyakran ismételt kérdések a Vállalkozásmenedzsment mesterivel kapcsolatban

Frissítve: 2022/06/01

1. Miért a Vállalkozásmenedzsment mesteri?

Topmenedzserek, középvezetők lehettek a program ismereteinek birtokában, de arra is megfelelő alapot ad, hogy valamikor majd a saját vállalkozásotokat elindítsátok és működtessétek. Ezt úgy közelíti meg a program, hogy olyan tudást ad, ami komoly rálátást ad pénzügyi, ellátási láncbeli, humán erőforrás, marketing ismeretekre is, tehát ha olyan döntést hoztok később, hogy mégis egy más üzleti területen indítanátok el a pályátokat, akkor is meglesznek hozzá az alapjaitok. Ezesetben is az a menedzsment szemléletmód, amit a mesterin elsajátítotok, komolyan fel tudja gyorsítani a karriereteket. Szinte bármilyen (kedvenc) vállalati szakterülettel kombinálható, és azon belül az előrehaladás kulcsa lehet a vezetői pozíció fele. Például az informatikusoknak lépés az IT projektmenedzser irányba, fuvarszervezőnek a logisztikai menedzser irányba, pénzügyesnek a pénzügyi menedzser vagy kontrollingmenedzser irányba, stb.

2. Miért ilyen változatos a Vállalkozásmenedzsment mesteri programja?

A Vállalkozásmenedzsment mesterin egészben láthatjátok a vállalatok működését, nem csak annak egy szűk területét. Így lényegesen nagyobb lesz a rugalmasságotok a munkaerőpiacon a jövőben.

3. Hogyan tart lépést a VM mesteri programja a társadalom és piaci környezet változásaival?

A Vállalkozásmenedzsment mesteri a BBTE KGTK magyar tagozatának legnépszerűbb mesteri programjának bizonyult az elmúlt években a jelentkezők számát tekintve, ugyanakkor azon vállalatok visszajelzései, ahol a végzőseink elhelyezkedtek, szintén azt igazolták vissza, hogy helyes irányba indult el a képzés akkor, amikor elkezdtük. Természetesen a programon belül az egyes tantárgyak tartalmukban évről évre megújulnak, fejlődnek a tapasztalatok alapján, például a koronavírus-járvány alatti és utáni időszak vezetői tapasztalatai számos tantárgyban vissza fognak köszönni.

4. Milyen pluszt ad a menedzsmentes alapképzéshez képest a Vállalkozásmenedzsment mesteri?

Vállalkozásmenedzsment mesterin az oktatás sokkal határozottabban és hangsúlyosabban elmozdul a gyakorlatiasság irányába. Egyrészt az alapképzésen megismert menedzsment szakterületek elmélyült, haladó megközelítésével és azok alkalmazásával lehet találkozni, mint amilyen a például az üzleti stratégiák, a vállalkozástan vagy a projektmenedzsment. Az ilyen tantárgyaknál külön figyelmet fordítunk arra, hogy azok is fel tudjanak zárkózni, akik nem menedzsmentes végzettek. Másrészt, számos új területet lehet megismerni. Ilyen például az ellátási lánc menedzsment dr. Demeter Krisztinával, a Budapesti Corvinus Egyetem oktatójával, és Szász Leventével, a integrált vállalatirányítási információs rendszerek Rácz Bélával, az innovációmenedzsment Deák Csabával (aki a Nemzeti Innovációs Hivatal vezetője volt, a Miskolci Egyetem kancellára), vállalatértékelés Szász Leventével, vagy a szervezeti magatartás Heidrich Balázzsal, a Budapesti Gazdasági Egyetem rektorával.

5. Mit jelent a Vállalkozásmenedzsment mesterin a gyakorlatorientáltság?

A mesteri programjaink mellett biztosított álláslehetőségeket és a munkahelyen tapasztaltakat számos esetben összhangba lehet hozni a tantárgyak követelményeivel. Emellett szervezeti menedzsment és üzleti stratégiák tárgyából vállalati tréningeket alkalmazunk az oktatásban, Integrált vállalatirányítási információs rendszerekből igazi ERP rendszert próbálhattok ki, ellátási lánc menedzsmentből Beer Game szimulációs játékot alkalmazunk, amely az MIT fejlesztése, számos tantárgyból valós esettanulmányokkal találkozhattok, melyek valós cégek valós problémáit tükrözik, de vannak videó-esettanulmányaink, illetve gyakorlati jelllegű Excel alapú feladataink is például vállalatértékelésből.

6. Mit várnak el a felvételi vizsgán?

A felvételire csupán annyit kell készülni, hogy egy kétoldalas esszét kell elkészíteni „Menedzsment kihívások és válaszok a koronavírus-járvány idején” címmel. Természetesen, az esszé elkészítéséhez tematikát, olvasnivalót, háttéranyagot biztosítunk. Ez az esszé a felvételi jegy 25%-át képezi (a további 25% az államvizsga átlaga, valamint 50% az alapképzés éveinek átlaga).

További kérdéseid vannak?

  • Írj a mesterszak koordinátorának is ezen az email címen: petra.szabo@econ.ubbcluj.ro

 

+