Főoldal /

Két dobogós helyezés a CIMA menedzsment és számvitel versenyen

Kiváló második és harmadik helyezést értek hallgatói csapataink a Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) által a karunkon megrendezett menedzsment és számvitel témájú CIMA Business Case Study Competition-on.  Második helyet ért el Deák Péter, Kelemen Kincső és Szabó Norbert, a harmadik helyen pedig Costiniuc Norbert-Dániel, Gríz Zsuzsánna és Győri Hunor végzett. Gratulálunk hallgatóinknak!

2017.12.07.

Közös projektet indít el a Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kar és az UBER Románia

A kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kara és az UBER Románia együttműködési megállapodása alapján a két intézmény egy közös stratégiai projektet indít. Az UBERStudent program keretén belül a kar és intézetünk diákjai ingyenesen, illetve kedvezményes díjszabással vehetik igénybe az UBER szolgáltatásait az egyetem legfontosabb érdekeltségi pontjai között.

2017.12.07.

Felkészítő ETDK- és szakdolgozat írására dr. Szász Leventével

2017. december 12-én, kedden, 15:40-17:40 óra között, karunk 118-as termében kerül sor a hagyományosan minden évben megszervezett „Hogyan írjunk szakdolgozatot?” című előadásra, ahol dr. Szász Levente látja el hasznos tanácsokkal mindazon hallgatókat, akik tudományos diákköri konferenciára beadandó dolgozat, alapképzéses szakdolgozat vagy mesteris disszertáció megírása előtt állnak.

2017.12.06.

Döntős szereplés az OTP Bank Románia Erdély Pitch 2017 versenyén

Az OTP Bank Románia által szervezett Erdély Pitch 2017 esettanulmány verseny top 6-os bukaresti döntőjébe jutott, és ott remekül helyt állt intézetünk Fortune fantázianevű hallgatói csapata. A csapat tagjai Costiniuc Norbert-Dániel, Géger Gyopár, Kelemen Kincső, Kiss Norbert, illetve Vojkuj Csongor voltak. A verseny győztese a The House csapat lett, melynek tagja volt Mészáros Tibor egykori hallgatónk is. Gratulálunk hallgatóinknak és volt hallgatónknak!

2017.12.05.

Menedzsment kihívások a VIBE Fesztivál szervezésében – Rés Konrád előadása

2017. november 27-én Rés Konrád-Gergely, a VIBE Events Management Kft. képviselője tartott előadást a marosvásárhelyi VIBE Fesztivál folyamatairól, valamint a rendezvény vezetési és szervezési kihívásairól. Az előadásra az Értékteremtő folyamatok menedzsmentje tantárgy keretein belül került sor, melynek során a 3. éves Menedzsment szakirányos hallgatók megismerkedhettek a fesztivál koncepciójának kialakításával és a szervezés folyamatmenedzsment kihívásaival.

2017.12.04.

Második hely és két különdíj a BGE pénzügy és menedzsment versenyén

Második helyezést értek el, és emellett két különdíjat is szereztek hallgatóink a Budapesti Gazdasági Egyetem által szervezett VI. Országos Controlling Esettanulmány Versenyen. Csapatunk tagjai Bálint Alexandra Teodóra (Vállalati pénzügyi menedzsment mesteri, 2. év), Boros Éva (Menedzsment 3. év), Deák Levente (Vállalati pénzügyi menedzsment mesteri, 1. év) és Deák Péter (Gazdasági informatika 3. év) voltak. Gratulálunk!

2017.12.01.

1234 ... 57 Következő

A Babeş–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézet felvételit hirdet a 2017–2018 tanévre. A diákok négy alapkézés és három mesterképzés szak közül választhatnak. A nappali tagozatos képzést távoktatás is kiegészíti.