Főoldal /

Hallgatóink dobogós és elődöntős szereplése a L’Oréal Brandstorm versenyen

Másodjára is sikerült a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kar magyar tagozatos hallgatóinak bekerülniük a L’Oréal Brandstorm verseny országos döntőjébe. Palatka Kamilla, 3. éves marketing szakos hallgatónk, a Dehydra csapat tagjaként a harmadik helyig menetelt az országos döntőben. Az elsőéves diákokból álló csapatunk is a legjobb 11 között végzett. Gratulálunk!

2020.05.26.

Kiváló negyedik helyen végzett elsőévesekből álló csapatunk a Corvinus menedzsment esettanulmány-versenyén

Negyedik helyezést ért el intézetünk elsőéves hallgatói csapata a Budapesti Corvinus Egyetem által online módon szervezett menedzsment témájú Cases on Business Economics (COBE) esettanulmány-versenyen. Csenteri András Gergely (Gazdasági informatika, 1. év), György Ákos (Pénzügy és bank, 1.év), Hollanda Tekla-Andrea (Pénzügy és bank, 1.év) és Karda Sára (Menedzsment, 1. év) nagyszerű szakmai teljesítményt nyújtva kiválóan képviselte intézetünket a rangos eseményen.

2020.05.26.

Díjözön a XXIII. Erdélyi Tudományos Diákköri Konferencián

A járványhelyzet ellenére ez a tanév is kiemelkedő volt diákjaink kutatási munkáját tekintve is! Kiváló eredményeket értek el intézetünk hallgatói a 2020. május 22-én online módon megrendezett XXIII. ETDK két közgazdaság- és gazdálkodástudományi szekciójában, öt első, három második, négy harmadik díjat és három dicséretet elérve. A Menedzsment szekciót Éltes Rita és Kelemen Kincső, a Marketing és pénzügy szekciót Bukur Tamás és Pop Rebeka Anna hallgatóink nyerték megosztva, míg az Állam- és jogtudomány, szociológia és antropológia szekcióban Molnár Eszter hallgatónk lett az első.

2020.05.25.

Mesteris hallgatónk döntős szereplése az EcoSim menedzsment szimulációs versenyén

43 résztvevő csapat közül a nyolcas döntőbe jutott, és a döntőben is kiváló szakmai teljesítményt nyújtott Szekeres Krisztián elsőéves Vállalkozásmenedzsment szakos mesteris hallgatónk az EcoSim Open 2020 menedzsment szimulációs versenyen. Gratulálunk hallgatónknak a nagyszerű teljesítményért!

2020.05.22.

Elsőéves hallgatóink győzelme az ország első online gazdasági esettanulmány-versenyén

A Csenteri András Gergely, György Ákos, Hollanda Tekla-Andrea és Karda Sára alkotta, Enigma fantázianevű csapat győzelmével zárult a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézete által szervezett a Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny. A Kolozsvári Esettanulmány Napok részeként megszervezett verseny az idei kiírásával együtt már egy 25 éves múltra tekinthet vissza, a 2020-as kiadás pedig országos szinten mindezidáig egyedülállóan, online módon került megszervezésre.

2020.05.19.

Szatmárnémeti győzelem a BBTE középiskolásoknak szóló online gazdasági esettanulmány-versenyén

A kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézete az országban egyedülálló módon, online térben szervezte meg az Erdély-szintű, középiskolásoknak szóló hagyományos gazdasági esettanulmány-versenyét. A Középiskolások Üzleti Tanácsadó Versenye idén már 12. alkalommal került megszervezésre, a verseny történetében először teljes egészében a virtuális térben. A középiskolák versenyén a 20 döntős csapat közül végül a szatmárnémeti Kölcsey Ferenc Főgimnázium csapata diadalmaskodott.

2020.05.18.

Előző 12345 ... 91 Következő

A Babeş–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézet felvételit hirdet a 2019–2020 tanévre. A diákok négy alapkézés és három mesterképzés szak közül választhatnak. A nappali tagozatos képzést távoktatás is kiegészíti.