Jelentkezz a XVI. Középiskolások Üzleti Tanácsadó Versenyére!

Frissítve: 2024/02/15

A Babeş-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézetének szervezésében, 2024. április 19-21. között, tizenhatodik alkalommal kerül megrendezésre a Kolozsvári Esettanulmány Napok rendezvénysorozat. Az Esettanulmány Napok keretén belül kiemelt helyet kap a már komoly hagyományokkal rendelkező Középiskolások Üzleti Tanácsadó Versenyének döntő fordulója.

Miért jelentkezz?

A Középiskolások Üzleti Tanácsadó Versenye magyar anyanyelvű középiskolás diákoknak szervezett gazdasági verseny. Célunk a közgazdász szakma rejtélyeibe betekintést nyújtani a pályaválasztás előtt álló fiatalok számára. Ennek érdekében egyszerű, gyakorlatias és szórakoztató tanulási módszerek segítségével építettük fel a Középiskolások Üzleti Tanácsadó Versenyét. A verseny alatt a diákok megismerkedhetnek a piackutatás területével, majd az itt szerzett ismereteket egy esettanulmány megoldása közben hasznosíthatják.

Hogyan épül fel a verseny?

Az előző évekhez hasonlóan a hagyományosan Kolozsváron megszervezett verseny képezi a döntő szakaszt, amelyet egy online forduló előz meg. A verseny első fordulóját egy piackutatási (egy kérdőívkitöltetésből álló kizáró jellegű és egy, ezzel nem feltétlenül szorosan összefüggő iparági áttekintési) probléma képezi, a döntő forduló pedig egy összetettebb vállalatvezetői probléma megoldását feltételezi. A forduló feladatát úgy építettük fel, hogy felkészítsék a diákokat a döntőben sorra kerülő eset megoldására.

A kolozsvári élő (offline) döntőben az online forduló alapján legjobban teljesítő, egyenként 3 fős középiskolai csapatok vesznek részt. A döntőben dobogós helyezést elérő csapatok tagjai, a díjazás mellett, a Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karra történő felvételi esetén plusz pontokat kapnak az érettségi átlagukhoz.

A Középiskolások Üzleti Tanácsadó Versenyének döntőjével párhuzamosan zajlik a Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny, melynek döntőjét a középiskolás diákok nézőként követhetik.

Kik jelentkezhetnek?

A versenyre 3 fős középiskolás diákokból álló csapatok jelentkezhetnek az alábbi linken elérhető regisztrációs űrlap kitöltésével: REGISZTRÁCIÓ

A versenyfordulók

1. Piackutatás: adatgyűjtés és iparágelemzés – online – szelekció

A jelentkező csapatoknak a feladata egy piackutatás elvégzése megadott mintavételi és módszertani kritériumok figyelembevételével. Ez a feladat a kérdőívek minimum számát tekintve kizáró jellegű.

A második feladat, hogy a csapatoknak egy másfél oldalas, hiteles forrásokkal alátámasztott elemzést kell készíteniük egy adott témában (nem kötelezően a kérdőívek felhasználásával).

Az első forduló részletes leírását és az elemzés szempontjait a verseny ütemtervében megjelölt időpontban kiküldjük a csapatoknak.

2. Esettanulmány döntő - Kolozsvár, Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kar, személyes jelenléttel

Az első forduló során továbbjutott csapatok a döntőben mérik össze tudásukat és készségeiket egy valós vállalati esettanulmány megoldása és bemutatása során. Az esettanulmányt a döntőbe jutott csapatok több mint egy héttel a döntő forduló előtt megkapják, viszont az nem fogja tartalmazni a feladatot. A konkrétan megoldandó feladatot a döntős csapatok a döntő szombati napján kapják meg. A Kolozsváron, a Babeş-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának székhelyén zajló döntő első napján (szombaton) a csapatok egymástól és a külvilágtól elszigetelten (internet és egyéb kommunikációs eszközök használata nélkül) dolgozzák ki megoldásaikat, amelyeket a verseny második napján (vasárnap) gyakorló szakemberekből álló zsűri előtt mutatnak be.

A verseny ütemezése

2024.02.13. (kedd) - Verseny meghirdetése

I. forduló – piackutatás: Adatgyűjtés és piackutatás

2024.03.05. 22:00 (kedd) - Regisztrációs űrlap kitöltési határideje (nevezési határidő)

2024.03.06. (szerda) - Az I. forduló feladatának kiküldése

• 2 egymástól független feladat: Kérdőív kitöltetés (minimum számmal, kizáró kritérium) ÉS másfél oldalas iparágelemzés

2024.03.20. 22:00 (szerda) - Az I. forduló megoldásainak beküldése

2024.03.28. (csütörtök) - Az I. forduló eredményeinek közlése.

Döntő - Középiskolások Üzleti Tanácsadó Versenye – Esettanulmány megoldás - Kolozsvár

2024.04.05. (péntek) - Az esettanulmány szövegének kiküldése kérdések és feladat nélkül

2024.04.19. – 2024.04.21. (péntek késő délután-vasárnap kora délután)  - Az esemény részletes programját a döntőbe jutott csapatoknak a verseny előtt elküldjük.

Olvasd el az összes tudnivalót a versenyről ITT

A versenyszabályzatot itt találod.

Létrehozva: 2024/02/15