9 éve a dobogón: II. helyezés a győri OPEV-en 2016-ban

Frissítve: 2016/02/08

2016. február 5-7. között tizennegyedik alkalommal került megrendezésre Győrben az Országos Pénzügyi Esettanulmányi Verseny. A kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézetét képviselő „4tune” csapat a második helyet szerezte meg. A sikeres szereplés értékét külön növeli, hogy a kolozsvári csapat immár megszakítás nélkül 9 éve végez a verseny dobogóján.

2016. február 5-7. között tizennegyedik alkalommal került megrendezésre Győrben az Országos Pénzügyi Esettanulmányi Verseny. A versenyen 14 csapat képviseltette magát 12 felsőoktatási intézményből. A kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetemet képviselő „4tune” fantázianevű csapat a második helyet szerezte meg. A sikeres szereplés értékét külön növeli, hogy a kolozsvári csapat immár megszakítás nélkül 9 éve végez a verseny dobogóján.

A kolozsvári csapat tagjai 2016-ban a Közgazdaság- és Gazdálkodástudomány Kar magyar tagozatos hallgatói voltak, név szerint Kiss Alpár (Vállalkozásmenedzsment mesteri, I. év), Kovács Anita (Vállalati pénzügyi menedzsment, I. év), Nagy Loránd (Pénzügy és Bank, III. év) és Szabó Sándor Zsolt (Vállalkozásmenedzsment mesteri, I. év).

Az idei versenyen résztvevő csapatok feladata egy komplex projektértékelési modell kidolgozása volt egy építőipari vállalat, a Hora Group Kft. számára. Az esettanulmány feladata magába foglalta a vállalat termelési folyamatainak optimalizálását, valamint egy új megrendelő által biztosított gyártási projekt pénzügyi megtérülését.

A kolozsvári csapat az előzsűri döntése értelmében bekerült a verseny legjobb 6 csapatát felvonultató „A” döntőbe, elnyerve ezáltal a jogot, hogy a legjobb csapatokkal versenyezve mutathassák be megoldásukat egy vállalatvezetőkből álló szakmai zsűri előtt. A kolozsvári csapat a döntőben kiváló teljesítményt nyújtva végül a verseny második helyezését szerezte meg. Ezzel az eredménnyel a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetemet képviselő csapatok már 9 éve folyamatosan dobogós helyezéssel térnek haza a győri Országos Pénzügyi Esettanulmányi Versenyről. A 2016-os versenyt a Miskolci Egyetem hallgatói csapata nyerte meg, a második helyet a kolozsvári csapat szerezte meg, harmadik helyen pedig a Budapesti Gazdasági Egyetem csapata végzett.

Ezúton is gratulálunk a kolozsvári csapat tagjainak a színvonalas versenyen elért eredményükért!

Létrehozva: 2016/02/08