A BBTE 40 magyar tagozatos közgazdász hallgatóját díjazta a Magyar Nemzeti Bank alapítványa

Frissítve: 2021/11/26

2021. november 24-én került sor a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézetében a Pallas Athéné Kiválósági Ösztöndíjprogram díjátadó ünnepségére, melynek keretében az intézet 40 kiemelkedő tanulmányi és szakmai teljesítménnyel rendelkező magyar tagozatos közgazdász hallgatója részesült a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Pallas Athéné Domus Meriti Alapítványának fejenként 400.000 forintos ösztöndíjában.

A díjátadón dr. Soós Anna, a BBTE rektorhelyettese, dr. Dubéczi Zoltán, az MNB elnöki főtanácsadója, Bártfai-Szabó Zsolt, az MNB ösztöndíj-programért felelős munkatársa és dr. Szász Levente, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának magyar tagozatért felelős dékánhelyettese méltatta a pályázó hallgatók nemzetközi környezetben is kiemelkedő szakmai teljesítményét. A díjátadó részeként a nyertes hallgatók az MNB Bankjegy- és Éremgyűjteményének egy darabjával is megismerkedhettek a virtuális térben, amely gyűjtemény teljes egészében 2022. március 15-től kezdődően élőben is megtekinthető az MNB Pénzmúzeumának új budapesti épületében.

A felszólalók egybehangzó véleménye szerint a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának idei magyar tagozatos pályázói is kiemelkedő eredményekről tettek tanúbizonyságot, magas pontszámokat szerezve az ösztöndíj 3 komponensében: (a) előző tanév tanulmányi eredményei, (b) tudományos és szakmai esettanulmány-versenyeken elért eredmények, valamint (c) a közöség érdekében végzett önkéntes tevékenység.

A mintegy 40 nyertes pályázat közül 21 esetben mindkét félév tanulmányi eredménye 9-esen felüli volt. Emellett a nyertesek tudományos-szakmai tevékenysége is kiváló, hiszen olyan nemzetközi esettanulmány-versenyek résztvevői vagy díjazottjai is találhatóak szép számmal közöttük, mint:

• az amerikai „PRMIA Risk Management Challenge”, ahol a kolozsvári hallgatók különdíjat értek el,
  • a németországi „University of Münster Case Challenge”,
  • az egyesült államokbeli Georgetown University „McDonough Business Strategy Challenge” versenye, ahol runner-up díjasok lettek a BBTE hallgatói,
  • az egyesült államokbeli University of Washington „UW Global Case Competition” versenye,
  • a Maastricht University „International Case Competition @ Maastricht” versenye, ahol csoportmásodik helyet és két különdíjat nyertek a kolozsvári diákok,
  • a Magyar Nemzeti Bank Tanulmányi Versenye, két kiváló és egy jeles pályamunkával, vagy
  • a Budapesti Corvinus Egyetem által szervezett az Országos Esettanulmány Verseny, ahol három kolozsvári csapat is a legjobb 12 közé jutott.

Más magyar nyelvű nemzetközi esettanulmány versenyeken a díjazottak a pályázati időszakban három második és egy különdíjas eredményt értek el csapataikkal. 13 nyertes pályázó az Erdélyi Tudományos Konferencián, 5 pedig az Országos Tudományos Diákköri Konferencián mutatott be tudományos dolgozatot a pályázati időszakban. Az Erdélyi Tudományos Diákköri Konferencián 3 nyertes pályázó első, 4 pedig második helyezést ért el, további 6 pedig dicséretet szerzett. Az Országos Tudományos Diákköri Konferencián elért nyertes pályázói eredmények között egy második, két harmadik és egy különdíjas eredményt említhetünk.

27 nyertes pályázó ért el jelentős pontszámot a közösségért kifejtett tevékenység komponensben, többen közülük kiemelkedő társadalmi aktivitást igazolva.

A 2021-ben díjazott kolozsvári közgazdász diákok:

• Ábrán Kinga-Réka
  • Apetroae Lucas-Matteo