A BBTE 40 magyar tagozatos közgazdász hallgatóját díjazta a Magyar Nemzeti Bank alapítványa

Frissítve: 2023/02/09

2023. február 9-én került sor a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézetében a Pallas Athéné Kiválósági Ösztöndíjprogram díjátadó ünnepségére, melynek keretében az intézet 40 kiemelkedő tanulmányi és szakmai teljesítménnyel rendelkező magyar tagozatos közgazdász hallgatója részesült a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Pallas Athéné Domus Meriti Alapítványának fejenként 400.000 forintos ösztöndíjában.

A díjátadón dr. Soós Anna, a BBTE rektorhelyettese, dr. Dubéczi Zoltán, az MNB elnöki főtanácsadója, Bártfai-Szabó Zsolt, az MNB ösztöndíj-programért felelős munkatársa és dr. Szász Levente, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának magyar tagozatért felelős dékánhelyettese méltatta a pályázó hallgatók nemzetközi környezetben is kiemelkedő szakmai teljesítményét. A díjátadó részeként dr. Nagy Bálint Zsolt, intézetünk docense számolt be a MNB Pénzmúzeumában tavaly tett csoportos hallgatói látogatásról, emellett a diákok részéről Szepessy László és Székely Noémi mondott köszönetet a MNB finanszírozásával tavaly megvalósult budapesti, illetve egyesült államokbeli tanulmányi útjukkal kapcsolatban.

A felszólalók egybehangzó véleménye szerint a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának idei magyar tagozatos pályázói is kiemelkedő eredményekről tettek tanúbizonyságot, magas pontszámokat szerezve az ösztöndíj 3 komponensében: (a) előző tanév tanulmányi eredményei, (b) tudományos és szakmai esettanulmány-versenyeken elért eredmények, valamint (c) a közöség érdekében végzett önkéntes tevékenység.

A mintegy 40 nyertes pályázat közül 24 esetben legalább az egyik félév tanulmányi eredménye 9-esen felüli volt.

Emellett a nyertesek tudományos tevékenysége is kiváló. Olyan nemzetközi esettanulmány versenyek résztvevői vagy díjazottjai is találhatóak szép számmal közöttük, mint

-          a norvégiai NHH International Case Competition,

-          az egyesült államokbeli Georgetown University McDonough Business Strategy Challenge versenye,

-          az amerikai NIBS Nemzetközi Üzleti Szimulációs Verseny,

-          a szerbiai Belgrade Business International Case Competition,

-          a kanadai University of Toronto Boundless Case Competition esettanulmány versenye,

-          a Maastricht University International Case Competition at Maastricht versenye,

-          a kanadai John Molson Undergraduate Case Competition,

-          az amerikai PRMIA Risk Management Challenge regionális szakasza,

-          a Magyar Nemzeti Bank Fenntarthatósági Esettanulmány Versenye és az Economania Blogíró Verseny, díjazott pályamunkákkal,

-          vagy a Budapesti Corvinus Egyetem által szervezett az Országos Esettanulmány Verseny, ahol két kolozsvári csapat is a legjobb 12 közé jutott.

Más magyar nyelvű nemzetközi esettanulmány versenyeken a díjazottak a pályázati időszakban öt első, hét második, három harmadik és négy különdíjas eredményt értek el csapataikkal.

4 nyertes pályázó az Erdélyi Tudományos Konferencián mutatott be tudományos dolgozatot a pályázati időszakban.

35 nyertes pályázó ért el pontszámot közéleti tevékenységben, többen közülük kiemelkedő társadalmi aktivitást igazolva.

A rendezvény következtetéseként megállapításra került, hogy összességében a nyertesek eredményei nemzetközi viszonylatban is kimagasló hallgatói teljesítménynek tekinthetőek mind tanulmányi, mind a tanrenden kívüli nemzetközi szakmai versenyek, mind pedig a közösségépítés területein.

Az idei díjazott kolozsvári közgazdász diákok:

Ábrán Kinga - Réka

Albert Sarolta Zsófia