A gazdasági informatikus hallgatók látogatása a BRD banknál

Frissítve: 2015/11/16

A Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézet gazdasági informatikus diákjai, Kovács Gyöngyvér és Avornicului Mihai oktatók szervezésében, tanulmányi látogatáson vettek részt 2015. november 12-én a BRD regionális központjában. A lelkes csapat találkozhatott a bank vezetőivel, és megismerhette az intézmény főbb tevékenységeit.

A gazdasági informatika szakirány első éves hallgatói – Kovács Gyöngyvér és Avornicului Mihai szervezésében – 2015. november 12-én tanulmányi látogatáson vettek részt a kolozsvári BRD banknál. A BRD bankkal már több éve folyik szoros együttműködés, így a hallgatóknak lehetőségük van szakmai gyakorlatokon is részt venni.

A diákcsapat először a BRD regionális központjának épületét látogatta meg, ahol betekintést nyerhettek a bank életébe és tevékenységeibe. Megfigyelhették a front office munkáját, valamint szó esett a back office tevékenységekről is.

Mivel a szakirány tanmenetének fontos része a pénzügyi folyamatok ismerete és ezek programozása, ezért Petru Petruț, a bank aligazgatója, bemutatta a fontosabb tevékenységeket. A bank marketing felelőse Nicu-Marian Rusu felvázolta a bank által használt informatikai rendszer szerkezetét és működését. A látogatás zárásaként a marketing felelős bemutatta a bank által működtetett internet és mobil banking szolgáltatásokat is.

Létrehozva: 2015/11/16