A KAB Fiatal Kutatói Díjában részesült Csíki Ottó doktorandusz

Frissítve: 2022/11/15

A Magyar Tudományos Akadémia területi bizottsága, a Kolozsvári Akadémiai Bizottság (KAB) 2022. november 11-én rendezte meg a Magyar Tudomány Ünnepe konferenciát. A konferencia keretében az eddig elért kivételes tudományos eredményeiért a társadalomtudományok kategória Fiatal Kutatói Díját Csíki Ottó, intézetünk doktorandusza vehette át.

2022. november 11-én a Kolozsvári Akadémiai Bizottság (KAB) a marosvásárhelyi Művészeti Egyetemen rendezte meg a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából szervezett konferenciát, melynek mottója „Tudomány: út a világ megismeréséhez” volt. Az esemény megnyitó előadását Kollár László Péter akadémikus, az MTA főtitkára tartotta.

A rendezvényen került sor a 2022-es év tudományos díjainak kiosztására, amelyeket a legkiválóbb erdélyi magyar kutatók vehetnek át. Társadalomtudományi kategóriában kiváló eredményeinek elismeréseképpen a 2022-es év Fiatal Kutatói Díját Csíki Ottó, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának doktorandusza vehette át. A díj odaítélésének legfőbb szempontjai a tudományos teljesítmény és annak közösségi hatása, valamint az is, hogy a jelölt legfeljebb 40. életévét töltötte be.

Az eseményen dr. Szász Levente (aki 2015 óta a díjazott konzulense, majd 2020-tól doktori vezetője) egyetemi tanár és dékánhelyettes laudációját Boldizsár Zeyk Zsuzsa, a KAB szervezőtitkára tolmácsolta. A laudáció szövege itt olvasható.

Gratulálunk Csíki Ottónak a rangos elismeréshez és további sok sikert kívánunk!

Létrehozva: 2022/11/15