A közösségért végzett munkája elismeréseképpen idén is dr. Szász Levente nyerte el a BBTE Kiválósági Díját

Frissítve: 2022/02/03

Dr. Szász Levente, intézetünk egyetemi tanára és karunk dékánhelyettese, a társadalom érdekében kifejtett munkájáért és az ebből származó innovatív eredmények elismeréseként a Babeș-Bolyai Tudományegyetem innovatív és kulturális tevékenységekért odaítélt kiválósági díjában részesült. A díjat az az oktató nyerheti el, aki az előző tanévben a legtöbbet tett azért, hogy az innovatív egyetemi kutatási eredmények a társadalom szintjén hasznosuljanak. Gratulálunk az elismeréshez!

Dr. Szász Levente kollégánk a 2020-2021-es tanévben a Covid-19 Romanian Economic Impact Monitor nevű kutatási projektet vezette, mely kutatás folyamatosan naprakész és új információkkal látja el azokat, akik a világjárvány romániai gazdaságra gyakorolt hatásáról szeretnének tájékozódni. A kutatási projekt a 2021-as év során 489 sajtómegjelenést generált, köztük olyan vezető országos médiumokban való megjelenéssel, mint a Pro TV, az Antena 3, Realitatea TV vagy a TVR. A díjazott továbbá meghatározó szerepet töltött be az intézetünk által koordinált Global Entrepreneurship Monitor kutatási projekt, valamint a BBTE közgazdász hallgatói által elért nemzetközi versenyeredmények magvalósulásában és promoválásában.

A fent leírt eredmények mellett dr. Szász Levente hangsúlyos szerepet töltött be az elmúlt tanévben is a kar vállalati és szervezeti kapcsolatainak erősítésében. Ezek közül is kiemelkedő jelentőségű a Magyar Nemzeti Bankkal történő együttműködés kiszélesítése, a diákoknak biztosított Pallas Athéné Kiválósági Ösztöndíj működtetése, valamint a Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny vállalati hátterének biztosítása.

Gratulálunk az elismeréshez és a kiemelkedő eredményekhez!

Létrehozva: 2022/02/03