A Manchester Metropolitan University-vel közös esettanulmány-képzésen vehettek részt diákjaink Milánóban

Frissítve: 2023/01/26

2023. január 22-25 között Milánóban került megrendezésre az első olyan közös esettanulmány-oldó képzés, amelyen intézetünk tíz diákja mellett a nagy-britanniai Manchester Metropolitan University tíz másodéves hallgatója is részt vett. A képzést dr. Szász Levente, egyetemi tanár és Kelemen Kincső, intézetünk doktori hallgatója és korábbi nemzetközi esetversenyző tartották, a zsűrizésben pedig részt vett a nagy-britanniai egyetem két munkatársa, dr. Mark Crowder, egyetemi tanár és Clare Hart, Student Experience Officer is.

A képzés elsősorban az esettanulmány oldás alapvető módszereire fókuszált, kiemelve azokat a tapasztalatokat, amelyeket a Babeș-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának magyar tagozatos hallgatói gyűjtöttek össze számos nemzetközi esettanulmány-versenyen, melyek közül több esetben is első vagy dobogós helyezést értek el. Mindemelett hangsúlyos szerepet kapott a nemzetközi környezetben való csapatmunka gyakorlása is, hiszen a képzés során a kolozsvári hallgatók vegyes csapatokban dolgozhattak a manchesteri diákokkal.

Az alábbiakban az egyik résztvevő diák, Bugár Anna beszámolója olvasható a képzésről:

„A brit diákokkal való közös munka igazi kihívást jelentett a számunkra. A kulturális és nyelvi küszöbökön sikerült már az első nap után átlépni, az esetoldás során pedig már teljesen zökkenőmentesen tudtunk együtt dolgozni. A közös városnézések és esti beszélgetések álmaink vállalkozásáról pedig tovább erősítették a nemzetközi kötelékeket. A szakmai képzésen túl kiemelkedő élmény volt a Milánói Dóm meglátogatása, valamint az ún. olasz Louvre, azaz a Pinacoteca di Brera felfedezése is.”

Létrehozva: 2023/01/26