Az oktatási tevékenység megszervezése a 2020-2021-es tanévben

Frissítve: 2021/02/17

Tisztelt diákok és kollégák,
A Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kar közösségének tagjai,

A COVID-19 világjárvány hatására egy rendkívül összetett és nehéz helyzettel szembesülünk mindannyian, ami gyakran hirtelen módon teremt számunkra előre nem látható helyzeteket.

Figyelembe véve a COVID-19 járvány által teremtett helyzetet, valamint a Babeş-Bolyai Tudományegyetem Igazgatótanácsának idevágó határozatait, ugyanakkor nagyon alaposan tanulmányozva a járvány alakulásáról szóló hivatalos közléseket, különös tekintettel a COVID-19 RoEIM platform adatfolyamára, valamint figyelembe véve az alábbi szempontokat:

• Egyetemi közösségünk legfontosabb prioritása a hallgatók és a kari személyzet egészségének megőrzése a BBTE Közgáz (FSEGA) kampuszán,

• Közösségünk abban érdekelt, hogy minimálisra csökkentse a SARS-CoV-2 típusú koronavírussal való megfertőződés veszélyét mind a hallgatóink, mind a kar személyzete, mind pedig az érintettek családjai, hozzátartozói számára,

• A COVID-19 járvány jelenlegi romániai alakulását, illetve a hatályos országos intézkedéseket figyelembe véve jól látható, hogy annak a kockázata, hogy az esetleges hibrid módon zajló oktatásról megközelítőleg két hét leforgása alatt teljes mértékben újra az interneten zajló oktatásra kelljen áttérni, rendkívül magas,

• Karunk Dékáni Hivatalának kinyilvánított szándéka az, hogy a 2020-2021-es tanév téli vizsgaidőszakát a BBTE Közgáz (FSEGA) kampuszán szervezzük meg,

• Egyetemi közösségünk egyöntetű kívánsága, hogy a 2020-2021-es tanév második félévétől kezdődően áttérhessünk legalább a hibrid módon zajló oktatásra, nem csak az első évesekkel, hanem minden évfolyammal való munkában,

a fenti megállapítások figyelembevételével, a Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kar Kari Tanácsa, a 2020. szeptember 7-én tartott gyűlésén elsöprő többséggel úgy döntött, hogy a 2020-2021-es tanév első félévének minden oktatási tevékenységét kizárólag online módon szervezi meg.

A döntés fényében arra kötelezzük el magunkat, hogy az oktatási tevékenységet úgy szervezzük meg ebben a félévben, hogy az a hallgatók szakmai fejlődését ne érintse kedvezőtlenül, és vállaljuk a frontális oktatásra való mihamarabbi visszatérést, amint ezt a járványügyi helyzet lehetővé teszi.

Ugyanakkor arra kérjük Önöket, az egyetemi közösség tagjait, hogy az előttünk álló szemeszterre egy olyan lehetőségként tekintsünk, ami elősegíti az egyéni fejlődést, valamint az oktatási rendszerünk fejlesztését.

Most, talán jobban, mint eddig bármikor, fontos, hogy felelősséggel viseltessünk az egyetemi közösség, illetve tágabb környezetünk, Kolozsvár városa, a régió, valamint minden hozzátartozónk iránt.

Meggyőződésünk, hogy közös összefogással gyorsabban és könnyebben átvészeljük ezt az időszakot, aminek a végén visszatérhetünk a kar épületébe, egyetemi tevékenységünk természetes színhelyére.

Tisztelettel és nagyrabecsüléssel,
dr. Răzvan V. Mustață, egyetemi docens
dékán

A fenti döntéssel, valamint ennek következményeivel kapcsolatos kérdéseidre munkanapokon, 9.00-15.00 között a következő csatornákon válaszolunk magyarul:

• Telefonon vagy WhatsApp-on: +40721341283

• E-maillen: info.student@econ.ubbcluj.ro