Bejutottak a K&H diákkupa döntőjébe a magyar tagozatos közgazdász hallgatók

Frissítve: 2019/11/12

246 csapat közül a legjobb 10 közé, azaz a döntőbe, jutott intézetünk két hallgatói csapata a K&H diákkupán. A Portik Örs, Mátyás Sándor és Molnár Kristóf (mindhárman Menedzsment alapképzés, II. év) alkotta GtB csapat, valamint a Pető Szabolcs (Vállalati pénzügyi menedzsment mesterképzés, I. év), Vargyas Kenéz-Gergely (Pénzügy és bank alapképzés, III. év) és Nagy Szabolcs (Pénzügy és bank alapképzés, III. év) alkotta JustinCase nevű csapat kiváló teljesítménnyel érdemelte ki a továbbjutást. Sok sikert a döntőben!

2019 október 21. és november 4. közt került megrendezésre a K&H diákkupa online előselejtezője, melynek szervezője a magyarországi K&H Bank és Biztosító. Az előselejtezőben legjobban teljesítő 50 csapat 2019. november 6-7. között, a középdöntőben mérte össze tudását.

Mindkét forduló során a csapatoknak egy kereskedelmi bank vezetőinek napi feladataival kellett megbirkózniuk, és olyan döntéseket kellett hozniuk, mint a különböző hitelek (folyószámla, lakossági, vállalati, ingatlan stb.) kamatlábai, az egyes banki szolgáltatások díjai vagy épp a különböző befektetési lehetőségek (hazai-, külföldi állampapírok és részvények) közötti választás.

A magyar tagozatos közgazdász hallgatókból álló csapatok, kiváló teljesítményüknek köszönhetően, mindkét fordulóban eredményesen megbirkóztak a kihívásokkal, és bejutottak a 2019. november 15. megrendezésre kerülő budapesti döntőbe.

Gratulálunk a csapatoknak, és sok sikert kívánunk a döntőben!

Létrehozva: 2019/11/12