Beszámoló az ICEBM 2015 konferenciáról

Frissítve: 2015/11/25

2015. november 20-21-én került megszervezésre a második ICEBM 2015 - International Conference on Economics and Business Management (2. Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Nemzetközi Konferencia) a Magyar Tudomány Napja Erdélyben  rendezvénysorozat keretében. A konferencián közel hatvan hazai és nemzetközi szakember vett részt. Plenáris előadások, workshopok és tudományos szekciók munkájába kapcsolódhattak be a résztvevők.

A nemzetközi konferenciát a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézete az EME 4. szakosztályával, a Kolozsvári Akadémiai Bizottsággal (KAB), valamint a Pro Oeconomica Egyesülettel közösen szervezte meg.

A konferencia célja a közgazdaságtudomány képviselői számára kapcsolat- és közösségépítő alkalom biztosítása a közép- és kelet-európai régióban. A konferencia keretében a résztvevők megoszthatták tudományos eredményeiket, és lehetőséget kaptak szakmai együttműködési keretek ápolására és kidolgozására. A konferencián közel hatvan hazai és nemzetközi szakember vett részt. Plenáris előadások, workshopok és tudományos szekciók munkájába kapcsolódhattak be a résztvevők.

A plenáris szekcióban három előadásra került sor. Vatroslav Škare, a Zagbrebi Egyetem (Horvátország) docense a mobil-marketing lehetőségeiről beszélt, Demeter Krisztina, a Budapesti Corvinus Egyetem (Magyarország) professzora a tevékenységmenedzsment kutatási kérdéseit tárta a közönség elé, míg Harry Boer, az Aalborg University (Dánia) professzora a tudományos folyóiratok publikálási követelményeiről számolt be.

A plenáris előadásokat interaktív workshop követte, amelyen a régió számos tudományos folyóirata mutatkozott be:  Journal of Eastern European Managment Studies, Tržište/Market, Studia Oeconomica, Revista Virgil Madgearu, Közgazdász Fórum/Forum on Economics and Business, Studies in Agricultural Economics, Szigma, Vezetéstudomány/Budapest Management Review, Dynamic Relationships Management Journal, Advances in Developing Human Resources, Marketing és Menedzsment, Journal of Macromarketing, Annals of Faculty of Economics Subotica, Strategic Management és Acta Carolus Robertus.

Ezt követően a négy szekcióban, Menedzsment, Marketing, Közgazdaságtan, Pénzügy és számvitel, közel ötven előadás hangzott el.

A konferencia kétévente kerül megszervezésre. 2017-ben is visszavárjuk vendégeinket!

Létrehozva: 2015/11/25