Diákjaink a University of Toronto nemzetközi esettanulmány-versenyén vehettek részt

Frissítve: 2023/01/19

2023. január 7-14 között, az  online térben került megrendezésre a kanadai „Boundless Case Competition”, amely a University of Toronto keretein belül működő Rotman Commerce Entrepreneurship Organization (RCEO) nemzetközi esettanulmány-versenyének döntője.

A versenyen a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karát egy négyfős, magyar tagozatos diákcsapat képviselte, név szerint Albert Zsófia (Pénzügy és bank, 2. év), Bánffy Zsófia (Menedzsment, 2. év), Dinea Márk-Andrei (Pénzügy és bank, 2. év) és Kovács Kata (Pénzügy és bank, 2. év).

A csapat felkészítő tanárai dr. Szász Levente, dr. Györfy Lehel-Zoltán és dr. Rácz Béla-Gergely voltak.

A verseny során a csapatoknak egy olyan stratégiát kellett kidolgozniuk az amerikai Pearly Drinks vállalat számára, amellyel a vállalat növelni tudja a jövőben a vásárlók számát. Bár a kolozsvári csapat jó teljesítményt nyújtott a nemzetközi mezőnyben, a döntőbe jutás nem sikerült, a versenyt végül a házigazda University of Toronto egyik csapata nyerte meg.

Létrehozva: 2023/01/19