Diákjaink az International Case Competition @ Maastricht-on

Frissítve: 2014/05/08

Idén a Babeş-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kara meghívást kapott a Maastricht University által szervezett nemzetközi esettanulmány versenyre, az International Case Competition@Maastricht-ra. Intézetünket az Ábrán Csilla - Albert Gáspár - Kerekes Zsuzsa - Német Hunor összeállítású csapat képviselte.

A világszínvonalú, meghívásos alapú nemzetközi esettanulmány versenyre 2014. április 27.-május 3. között került sor Maastrichtban (Hollandia), melyre a világ neves egyetemei között a Babeș-Bolyai Tudománygyetem is meghívást kapott. A versenyen 5 kontinensről 16 híres egyetem képviseltette magát: Georgetown University (USA), The Hong Kong University of Science and Technology, Maastricht University (Hollandia), Queen's School of Business (Kanada), National University of Singapore, Queensland University of Technology (Ausztrália), Simon Fraser University (Kanada), Thammasat University (Malaézia), University of Florida (USA), The University of South-Wales (Ausztrália), The University of Western Ontario (Kanada), Babeș-Bolyai Tudományegyetem (Románia), Tsinghua University of Beijing (Kína), Catolica Lisabon (Portugália), Getulio Vargas Escola de Administracao de Empresas de Sao Paolo (Brazília) és a  Berkley University of California (USA).

A Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézetének csapata, Romániát és a BBTE-t képviselve, az Ábrán Csilla – Albert Gáspár – Kerekes Zsuzsa – Német Hunor összeállításban versenyzett. A verseny három fordulóból állt. Az első két fordulóban egy-egy 3 órás esetet kellett megoldani, és 20-20%-ot jelentettek a végső pontszámból. A harmadik fordulóban 24 óra alatt kellett megoldani az esetet, ez tette ki az összpontszám 60%-át. A résztvevő csapatok négy elődöntőben versenyeztek, minden elődöntőből a legjobb csapat került a döntőbe. A döntőbe jutott csapatok a 24 órás eset megoldását prezentálták újra.

A BBTE KGT Magyar Intézetének csapata a Queen's School of Business (Kanada), a Tsinghua University of Beijing (Kína) és a Berkley University of California (USA) egyetemekkel került egy csoportba. A két rövid eset után csapatunk még negyedik volt, viszont a 60%-ot érő 24 órás esetes legfontosabb fordulóban nagyszerű szakmai teljesítménnyel megelőzte a kaliforniai és a pekingi egyetem csapatát. Bár a döntőbe nem sikerült kijutnia, a Berkley csapatát összesítésben is megelőzve az elődöntő harmadik helyét tudhatta végül magáénak a csapatunk. Hallgatóink eredménye a világ legnevesebb egyetemei között is helytálló szakmai felkészültségről tanúskodik.

A versenyt végül a National University of Singapore nyerte.

Létrehozva: 2014/05/08