Diákjaink forduló-győzelme és kiváló teljesítménye Rotterdamban!

Frissítve: 2024/10/03

A Rotterdam International Case Academy idén 2024. szeptember 26-27. között Rotterdam városában rendezte meg a Rotterdam International Case Competition Bootcamp 2024 esettanulmányi képző-táborát, ahol 5 európai egyetem diákcsapata mérhette össze tudását, értékes és fontos gyakorlati tapasztalatra téve szert a három megoldott eset során. Az eseményen részt vevő csapatok négy különböző országból érkeztek: Hollandia, Egyesült Királyság, Németország és Románia. A Babeș-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) négytagú diákcsapata kiválóan szerepelt, a második fordulóban csoportgyőzelmet szerezve, végül csoportharmadikként zárva a tábort. A kolozsvári csapat tagjai: Bereczki-Orbán Péter (Gazdasági Informatika, 2. év), Fazakas Boglárka (Gazdasági Informatika, 1. év), Hajdó Boglárka (Gazdasági Informatika, 1. év), és Ilyés Tamás (Menedzsment, 1. év), a csapatot Pásztor Kende kísérte.

A verseny során a csapatnak három fordulóban kellett megmérettetnie magát: az első forduló (6 napos eset) a Tesla terjeszkedési perspektívájáról szólt, a második fordulóban (3 órás eset) a csapatok a Honeygrow egészséges éttermi lánc hálózati növekedésére kellett javaslatot adniuk, végül a harmadik fordulóban (3 órás eset) a Flashfood környezetfenntartó működésének fejlesztéséről és továbbterjesztéséről szóló megoldási javaslatot készítettek el a diákok.

A BBTE csapata a német Heilbronn University, a holland Avans University, és a helyi Rotterdam Business School csapataival versenyzett a csoportfordulók során. A kolozsvári csapat nagyszerű fejlődést mutatott a tábor alatt, így kiváló teljesítménnyel csoportfordulót is nyert, végül összetettben csoportharmadik helyen zárta az esetképző tábort.

A 2024-es Rotterdam International Case Competition Bootcamp első és második helyezését a Heilbronn University két csapata szerezte meg.

A kolozsvári diákcsapat felkészítő tanárai dr. Szász Levente, dr. Györfy Lehel és dr. Rácz Béla-Gergely voltak. Gratulálunk a BBTE csapatának kiváló szereplésükhöz és eredményükhöz!

Létrehozva: 2024/10/03