Diákjaink kiváló eredményei a Magyar Nemzeti Bank tanulmányi versenyén

Frissítve: 2020/12/16

1.000.000 forint értékű Kiváló pályamű díjban részesült a Bardóczi Beáta (Vállalati Pénzügyi Menedzsment mesterképzés, 1. év), Boga Balázs (Menedzsment, 3. év) és Jakó Zsolt (Vállalati Pénzügyi Menedzsment mesterképzés, 1. év) alkotta csapat, illetve a Hölgyes Orsolya-Dorottya (Gazdasági Informatika, 2. év) és Virág Tímea Vanda (BBTE Bölcsésztudományi kar, Alkalmazott Modern Nyelvek szak, 2. év) csapata a Magyar Nemzeti Bank tanulmányi versenyén. Bereczki Lilla (Marketing, 2. év), Csenteri András-Gergely (Gazdasági informatika 2. év) és Domokos Ferenc (Menedzsment, 2. év) 500.000 forint értékű Jeles pályamű díjában részesült. Gratulálunk!

A Magyar Nemzeti Bank és az MNB Oktatási Klub közös szervezésében, két fordulón át zajlott az Új Jövőkép MNB Tanulmányi Verseny 2020-as kiadása. Az első forduló egy tudományos dolgozat elkészítését feltételezte, melyre a csapatoknak megközelítőleg két hónap állt a rendelkezésükre. A résztvevők 2-3 fős csapatokban vagy egyénileg pályázhattak és öt tematika közül választhattak.

A Babeș-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karát három csapat képviselte a versenyen és mindhárom csapat kiemelkedő dolgozatának köszönhetően a döntőbe jutott, ahol meg kellett védjék munkájukat.

A tanulmányi verseny Otthont mindenkinek szekciójának 1.000.000 forint értékű Kiváló pályamű díját a CODEX csapat (Bardóczi Beáta, Vállalati Pénzügyi Menedzsment mesterképzés, 1. év; Boga Balázs, Menedzsment alapképzés, 3. év; és Jakó Zsolt, Vállalati Pénzügyi Menedzsment mesterképzés, 1. év; Témavezető tanár: Dr. Rácz Béla-Gergely) nyerte el, „CSOK és Megfizethető Lakhatás Program, avagy aktuális és javasolt lakáspolitikai eszközök Magyarországon” című dolgozatával.

A 2-Digit csapat (Hölgyes Orsolya-Dorottya, Gazdasági Informatika, 2. év; Virág Tímea Vanda, BBTE Bölcsésztudományi kar, Alkalmazott Modern Nyelvek szak, 2. év) a Digitális azonnali pénzügyi rendszer kategória 1.000.000 forint értékű Kíváló pályamű díját szerezte meg „Az Azonnali Fizetési Rendszer elterjedésével kapcsolatban álló tényezők vizsgálata” című dolgozatával.

A CSNIK csapat (Bereczki Lilla, Marketing, 2. év; Csenteri András-Gergely, Gazdasági informatika 2. év; és Domokos Ferenc, Menedzsment, 2. év; Témavezető tanár: Dr. Rácz Béla-Gergely) az „Otthont mindenkinek!” című dolgozatával a két forduló összesített pontszámai alapján az Otthont mindenkinek kategória 500.000 forint értékű Jeles pályamű díjában részesült.
A csapatoknak és témavezetőjüknek gratulálunk a kimagasló tudományos teljesítményhez!

Létrehozva: 2020/12/16