Diákjaink részvétele a KPMG esettanulmány versenyén Dubaiban

Frissítve: 2015/05/03

A KPMG, a világ egyik vezető könyvvizsgáló, adó- és üzleti tanácsadó társasága, 2015. április 13-16. között Dubaiban rendezte meg a KICC - KPMG International Case Competition esettanulmány verseny globális döntőjét. A mezőnyben 28 ország négyfős csapata mérhette össze tudását. Románia második alkalommal vett részt a versenyen, a döntős csapatot idén intézetünk négy diákja, Guttmann Csongor, Kovács Anita, Német Hunor és Székely Rita alkották.

A KPMG, a világ egyik vezető könyvvizsgáló, adó- és üzleti tanácsadó társasága, 2015. április 13-16. között rendezte meg a KICC - KPMG International Case Competition esettanulmány verseny globális döntőjét. Az idei döntő forduló Dubaiban került megszervezésre, ahol 28 ország négyfős csapata mérhette össze tudását a nemzetközi mezőnyben. Románia második alkalommal vett részt a versenyen, a döntőbe jutott csapatot idén intézetünk 4 diákja, Guttmann Csongor, Kovács Anita, Német Hunor és Székely Rita alkották.

A csapatok egy luxus légitársaság, az Emirates esetét kapták feladatként mindhárom fordulóban. Minden alkalommal a vállalat más-más problémájára kellett fókuszálni. Első körben az iparágban felmerülő kockázatokra kellett megoldásokat javasolni, második körben pedig a vállalat számára kellet egy hosszú távú, fenntartható stratégiát javasolni. A döntőbe jutó csapatok az előző körben kialakított stratégiájuk külső és belső érintettekre gyakorolt hatását kellett elemezzék. A résztvevők javaslatait 22 tagú zsűri értékelte az Emirates székhelyén tartott döntő során. Spanyolország, Svédország és az Egyesült Királyság csapata bizonyult a három legjobbnak. A döntő fordulóban nyújtott teljesítmény alapján a KPMG International Case Competition 2015-ös versenyét pedig a svéd csapat nyerte.

A versenyzés mellett a résztvevők számára lehetőség nyílt megismerkedni a várossal és a sivataggal, közelebbről megvizsgálni az Emirates légitársaság működését és mindeközben kapcsolatot kialakítani a többi résztvevő ország csapatával.

Létrehozva: 2015/05/03