Diákjainknak tartott előadást Costin Borc, Románia gazdasági minisztere

Frissítve: 2016/01/19

2016. január 15-én, a Babeş-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézete keretein belül működő Gazdasági Tanácsadó Klub meghívására, a szakkollégium félévzáró konferenciáján tartott előadást Costin Borc miniszterelnök-helyettes, Románia gazdasági minisztere. A konferencián szintén részt vett Claudiu Vrînceanu, kis és közepes vállalkozások fejlesztéséért felelős államtitkár.

A konferencia nyitásaként dr. Szász Levente, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának dékánhelyettese mutatta be a Gazdasági Tanácsadó Klub (GTK) működését, felépítését és összefonódását az egyetemi képzéssel, valamint az együttműködést az üzleti szféra képviselőivel.

Ezt követően a GTK szenior tagjai mutatták be a miniszter úr jelenlétében féléves munkájuknak az eredményét, amely az ingatlan- és építőipar elemzésére irányult globális, európai, valamint romániai szinten, külön kitérve a kolozsvári befektetési lehetőségekre.

A bemutatót követően Costin Borc miniszter úr méltatta a diákok munkáját és prezentációját, majd a beszélgetésbe a diákokat is bevonva ismertette a Gazdasági Minisztérium elképzeléseit a romániai gazdasági környezet fejlesztéséről és a fiatal vállalkozók hazai érvényesülésének lehetőségeiről.

A minszter úr előadása után Claudiu Vrînceanu államtitkár tartott egy rövid bemutatót, amelyben 8 érvet sorakoztatott fel amellett, hogy miért érdemes a fiataloknak Romániában vállalkozást indítani, valamint hogy melyek azok a változások, amelyek elősegítik a romániai vállalkozói környezet fejlődését.

A konferencia záró programpontjában a résztvevők kérdéseket tehettek fel a minisztérium képviselőinek, ezáltal egy kötetlen párbeszédet indítva el a diákok, tanárok és a miniszter úr között.

Létrehozva: 2016/01/19