Díjat nyertek diákjaink az amerikai University of Northern Iowa nemzetközi esettanulmány-versenyén

Frissítve: 2022/03/16

2022. március 6-11. között az egyesült államokbeli University of Northern Iowa által került megszervezésre a NIBS Worldwide Case Competition, amely a NIBS (Network of International Business Schools) vezető, világszinten megszervezett gazdasági esettanulmány versenye. A verseny 26 éves történetében idén először a Babeș-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának négyfős diákcsapata is bejutott a döntő fordulóba. Bár a kolozsvári csapat, írországi, hollandiai és dániai egyetemek csapataival versenyezve, ezúttal nem jutott tovább a csoportjából, kiváló teljesítményükre jellemző, hogy a teljes verseny legjobb prezentációjáért járó egyéni díjat a BBTE csapatának egy tagja, Szőke Dóra nyerte el.

A versenyt megelőző világszintű selejtező alapján a BBTE diákcsapata elnyerte a jogot, hogy a legjobb 16 egyetemi csapattal együtt versenyezzen az amerikai online döntőben. A sorsolást követően a kolozsvári csapat a Rotterdam University of Applied Sciences (Hollandia), a Technological University Dublin (Írország), valamint az International Business Academy (Dánia) egyetemek csapataival kellett felvegye a versenyt. Bár a zsűri értékelése alapján az első- és másodéves hallgatókból alkotott kolozsvári csapat kiváló teljesítményt nyújtott, a csoportból végül a hollandiai csapat jutott a nagydöntőbe. A verseny végső győztese a kanadai University of Guelph-Humber csapata lett.

A kolozsvári csapat mindezek mellett kiváló teljesítményt nyújtott, amelyet a zsűri külön értékelt, így a teljes verseny 16 egyetemi csapata és 64 versenyzője közül a legjobb egyéni prezentálójának járó díjat (Best Individual Presenter Award) Szőke Dórának, a kolozsvári csapat tagjának ítélte oda.

A kolozsvári csapat tagjai Balázs Kristóf (Gazdasági informatika, 1. év), Székely Evelin-Beáta (Gazdasági informatika, 2. év), Szekernyés Péter (Menedzsment, 2. év) és Szőke Dóra (Menedzsment, 2. év) voltak. A csapat felkészítésében dr. Szász Levente, dr. Györfy Lehel, dr. Rácz Béla-Gergely és Kelemen Kincső doktorandusz vállaltak szerepet.

Gratulálunk Dórának és a kolozsvári csapat minden tagjának a kiváló eredményhez!

Létrehozva: 2022/03/16