Döntős szereplés a budapesti számviteli és adózási esettanulmány versenyen

Frissítve: 2022/05/19

42 résztvevő csapat közül a top 7-es döntőbe jutott intézetünk hallgatói csapata a Luca Pacioli Társaság által a Budapesti Corvinus Egyetemen megszervezett számviteli és adózási verseny 2019-es évadában. Borsos András (Pénzügy és bank, 2. év), Tankó Ervin (Pénzügy és bank, 2. év), Tréfán Orsolya (Marketing, 2. év) és Vojkuj Csongor (Gazdasági informatika, 3. év) a nemzetközi számviteli standardok gyakorlati alkalmazásával kapcsolatos kihívásokat jól teljesítette. Gratulálunk hallgatóinknak!

Március 13-14. között a Budapesti Corvinus Egyetemen került megrendezésre a Bosnyák János Nemzeti Emlékverseny, a Luca Pacioli Társaság szervezésében, melyen intézetünk hallgatói is indultak egy négyfős csapattal. A csapat tagjai Borsos András (Pénzügy és bank, 2. év), Tankó Ervin (Pénzügy és bank, 2. év), Tréfán Orsolya (Marketing, 2. év) és Vojkuj Csongor (Gazdasági informatika, 3. év) voltak. A csapatot Cardos Ildikó-Réka és   Fábián István tanárok készítették fel.

Diákjaink számára két hét állt rendelkezésre a februári hónapban, hogy a pwc által adott pénzügyi beszámolót, a nemzetközi számviteli standardok (IFRS, IAS) szerint felülbírálva, rávilágítsanak az esettanulmányban szereplő vállalat által vétett elvi hibákra. A munka kiemelkedő odafigyelést igényelt, valamint a nemzetközi számviteli standardok megértése és értelmezése jelentette a legnagyobb kihívást.

A februári selejtező során csapatunk a Kárpát-medence 13 felsőoktatási intézményéből jelentkező 42 csapat közül a legjobb 7 csapat között mutathatta be megoldását a budapesti döntőben, szakmai zsűri előtt. Ezek után a csapat Varga Mihály, magyarországi pénzügyminiszter beszédét hallgathatta, aki szerint a számviteli szakemberek képzése stratégiai érdek a nemzetgazdaság számára.

Gratulálunk hallgatóinknak!

Létrehozva: 2019/03/20