Esettanulmány-versenyeken sikeresen szereplő hallgatók látogatása a Magyar Nemzeti Banknál

Frissítve: 2020/02/20

2020. február 14-én, az elmúlt évek sikeres regionális és nemzetközi szereplésének köszönhetően intézetünk 3 hallgatója, Fábián István (Vállalkozásmenedzsment mesteri, II. év), Costiniuc Norbert (Vállalkozásmenedzsment mesteri, I. év) és Borsos András (Pénzügy és bank, III. év) a Magyar Nemzeti Bank meghívására résztvehetett egy egynapos szakmai tanulmányúton az intézmény budapesti székhelyén. A hallgatókat dr. Cardos Ildikó-Réka intézetvezető és dr. Szász Levente dékánhelyettes kísérte el.

Az egy napos intenzív program első lépéseként bemutatásra került az MNB Pénzügyi szervezetek felügyeletéért és fogyasztóvédelemért felelős egysége, a csoportot Keresztes Tamás felügyeleti jogi támogató ügyvezető igazgató és Szomolai Csaba engedélyezésért és jogérvényesítésért felelős ügyvezető igazgató és mukatársai fogadták.

A nap második részében a csoport ellátogatott a Magyar Nemzeti Bank székházába, itt lehetőségük volt megismerni a Számvitel és kontrolling igazgatóságot. A hallgatók és a kísérőtanárok első kézből ismerték meg az MNB mérlegét, továbbá olyan információkkal gazdagodtak, melyek a bank pénzügyi-logisztikai vagy éppen a vásárlási mechanizmusaira vonatkoztak.

A bemutatók után egy rövid idegenvezetés következett az MNB székházában, melynek során a csoport megismerkedett az épület történelmével.

A nap utolsó pontjaként dr. Szász Levente és a hallgatók előadást tartottak az  MNB Oktatási Klub tagjainak, a téma a nemzetközi szakmai versenyekre való felkészülés volt.

Az alábbiakban az egyik hallgató rövid beszámolója olvasható:

„Az MNB meglátogatása egy különleges, nem mindennapi élmény volt, mivel részletes betekintést nyerhettünk az intézmény működésébe. Számos főosztály működését ismerhettem meg, valamint szertefoszlott az a kép a fejemben, mely szerint a banki alkalmazottak csakis irodai munkát végeznek, ugyanis például egyes osztályok a rendőrséggel együttműködve résztvehetnek akár helyszíni ellenőrzéseken, rajtaütéseken is a Magyarországon működő pénzügyi szervezeteknél.” (Borsos András, Pénzügy és bank, 3. év).

Köszönjük a szervezőknek és a Magyar Nemzeti Banknak a kiváló szakmai programot!

Létrehozva: 2020/02/20