Ezüstérmet szereztek hallgatóink a rotterdami esetversenyen!

Frissítve: 2023/10/03

Szeptember 28-29 között került sor a Rotterdam University of Applied Sciences által szervezett esettanulmány-versenyre (Rotterdam International Case Competition Bootcamp), melyen 5 egyetem 10 csapata mérhette össze tudását, 4 ország képviseletében. A kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának magyar tagozatos diákcsapata kimagasló teljesítményt nyújtva az első és a második csoportfordulóban első helyen végzett, a harmadikban pedig a második helyen, így csoportelsőként bejutott verseny döntőjébe, ahol végül az ezüstérmet érő második helyen végzett.

A kolozsvári csapat tagjai Antal András (Pénzügy és bank, 3. év), Kolozsi Gergő (Marketing, 2. év), Kovács Kata (Pénzügy és bank, 3. év) és Kürti Barbara (Gazdasági Informatika, 3. év) voltak. A verseny fordulói során a csapatnak egy 6 napos, valamint két 3 órás esettanulmányt kellett megoldani: az első fordulóban egy indiai szemészeti gyógyszeripari vállalatnak kellett növekedési stratégiát javasolni, a második fordulóban egy amerikai szobabicikliket forgalmazó vállalatnak kellett javaslatot tenni a profitabilitás elérésére, míg a harmadik fordulóban egy ecuadori snack termékeket gyártó élelmiszeripari cégnek kellett optimalizálni a működését.

A csoportfordulók során a BBTE csapata a németországi Heilbronn University, a hollandiai Avans University, valamint a házigazda Rotterdam University két csapatával mérkőzött meg és végzett kétszer első, egyszer pedig második helyen, így bejutott a verseny döntőjébe. A döntőbe a Heilbronn University másik csapatával került be, ahol a harmadik forduló megoldásának ismételt bemutatását követően a dobogó második fokára léphetett fel.

A csapat felkészítő tanárai dr. Szász Levente, dr. Rácz Béla-Gergely, dr. Györfy Lehel és Kelemen Kincső voltak.

Köszönetünket szeretnénk ezúton is kifejezni a Melinda cégcsoportnak, akik támogatása nélkül a csapatunk hollandiai utazása és versenyzése nem valósulhatott volna meg.

Létrehozva: 2023/10/03