Idén is bizonyíthattak a hallgatóink a Norwegian School of Economics esettanulmány-versenyén

Frissítve: 2021/10/15

Norvég szervezésű globális esettanulmány-versenyen vehettek részt hallgatóink, 12 olyan egyetem csapataival mérve össze szaktudásukat, amelyek a világ vezető üzleti egyetemeinek számítanak. Csapatunk a versenyen kiemelkedő szakmai teljesítményt nyújtott az erős nemzetközi mezőnyben. Gratulálunk!

2021. október 4-7 között, online térben került megrendezésre a bergeni Norwegian School of Economics nemzetközi esettanulmány versenye, az NHH International Case Competition, amelyen a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) Közgazdaság és Gazdálkodástudományi Karának négy fős, magyar tagozatos diákcsapata is képviselhette az egyetemét.

A kolozsvári csapat tagjai Ábrán Kinga – Réka (Pénzügy és Bank, 3. év), Csenteri András Gergely (Gazdasági informatika, 3. év), György Ákos (Pénzügy és Bank, 3. év), valamint Pásztor Kende – Ferenc (Menedzsment, 2. év) voltak, akik a világ számos pontjáról érkező egyetem diákcsapataival kellett megmérkőzzenek. A kolozsvári diákok a selejtező csoportjukban a dániai Aarhus University, a hollandiai Maastricht University és a kínai Chinese University of Hong Kong csapataival versenyeztek. A csoportból végül a hollandiai egyetem csapata jutott a döntőbe.

A verseny során a csapatok feladata egy stratégia kidolgozása volt a norvég Eide Fjordbruk lazactenyésztő vállalat számára, akiknek kiemelkedően fontos szempontja a fenntarthatóság. A megoldások alapján a döntőbe jutó csapatok közül (University of Technology Sydney, Maastricht University, Norwegian School of Economics) végül a kolozsvári csapattal egy csoportban versenyző Maastricht University bizonyult legjobbnak, így megszerezve a verseny dobogójának legfelső fokát.

A csapat felkészítő tanárai dr. Szász Levente, dr. Györfy Lehel-Zoltán és dr. Rácz Béla-Gergely voltak.

Létrehozva: 2021/10/15