II. helyezés a budapesti Országos Esettanulmány Versenyen

Frissítve: 2015/03/26

2015. március 21-23. között került megrendezésre a XVI. Országos Esettanulmány Verseny a Budapesti Corvinus Egyetem és az EVK Szakkollégium közös szervezésében. A kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézetét a FourInOne csapat képviselte, amelynek tagjai kiváló II. helyezést értek el a versenyen.

2015. március 21-23. között került megrendezésre a XVI. Országos Esettanulmány Verseny a Budapesti Corvinus Egyetem és az EVK Szakkollégium közös szervezésében. A kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézetét a FourInOne csapat képviselte, amelynek tagjai kiváló II. helyezést ért el a magas színvonalú nemzetközi versenyen.

Intézetünk dobogós csapatának tagjai Albert Gáspár (Vállalkozásmenedzsment, I. év), Ábrán Csilla (Vállalati pénzügyi menedzsement, I. év), Demeter Zselyke (Vállalkozásmenedzsment, II. év) és Kiss Alpár (Bank és Pénzügy, III.év) voltak.

A 2015-ös versenyen 15 egyetemi csapat vett részt 4 országból (Magyarország, Románia, Szlovákia, Szerbia), akik 3 elődöntős csoportban versenyeztek. Az idei esettanulmány az amerikai Datemyschool.com randi közvetítő startup termékfejlesztési és nemzetközi terjeszkedési terveit dolgozta fel. A feladatot nehezítette a mindent magába foglaló stratégia igénye. A csapatoknak 16 óra állt rendelkezésre az eset kidolgozására, amely felosztva szombaton 4 órát és vasárnap 12 órát jelentett. Az elődöntőkre a szállást biztosító hotel konferenciatermeiben került sor, a 4 döntős csapat pedig a Corvinus Egyetem előadótermében prezentálhatott.

A versenyt a házigazda Budapesti Corvinus Egyetem csapata nyerte, második helyen végzett a kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetem csapata, harmadiknak a Pécsi Tudományegyetem csapatát választották. A kiértékelés után következett a záró vacsora, amely lehetőséget biztosított a zsűritagokkal való beszélgetésre, releváns visszajelzésekre valamint más csapatokkal történő ismerkedésre. A zsűri elmondása alapján a kolozsvári csapat erőssége az átfogó és gyakorlati megoldás volt, illetve az ehhez társuló prezentációs készség.

Gratulálunk az elért teljesítményhez!

Létrehozva: 2015/03/26