Indul a Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny 2016

Frissítve: 2016/02/24

A Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának (BBTE KGTK) Magyar Intézete és a Pro Oeconomica Egyesület szervezésében, 2016. március 13-án kerül megrendezésre a kar alapképzéses és mesteris hallgatói számára kiírt Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny.

Jelentkezz most!

A Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának (BBTE KGTK) Magyar Intézete és a Pro Oeconomica Egyesület szervezésében, 2016. március 13-án kerül megrendezésre a kar alapképzéses és mesteris hallgatói számára kiírt Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny döntője.

Az esettanulmány verseny legfőbb célja, hogy a résztvevő csapatok egy helyi vonatkozású, valós gazdasági helyzettel és problémával ismerkedjenek meg, és ennek megoldása során a megszerzett gazdasági ismereteiket gyakorlati helyzetben is kamatoztathassák. A versenyen 4 főből álló csapatok mérik össze tudásukat, kommunikációs illetve problémamegoldói képességüket az esettanulmányok megoldása, valamint a zsűri és a közönség előtt történő bemutatás során. A versenyen résztvevő csapatok egyetemi alapképzésben (1-3. év) vagy mesteri képzésben (4-5. év) résztvevő hallgatókból tevődnek össze.

A verseny a Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kar magyar tagozatos hallgatóinak szakmai fejlődését célzó rendezvény, amelyen más egyetemek és karok hallgatói az alábbi két feltétel együttes teljesülése mellett vehetnek részt:

• csapatonként legfeljebb egy nem BBTE KGTK magyar tagozatos hallgató;
  • magyar tagozaton tanul vagy az adott városban és az adott szakmában nincs magyar oktatás.

A zsűri tagjai kizárólag gazdasági szervezetek képviselőiből kerülnek ki, akik nem csupán a résztvevő csapatok teljesítményét értékelik, hanem az egyes bemutatók után kérdéseikkel, gyakorlati észrevételeikkel közvetlen kapcsolatba is kerülhetnek a hallgatókkal.

Versenyprogram:

• 2016. február 29. (hétfő), 22:00 – Csapatok jelentkezési határideje
  • 2016. március 2. (szerda), 12:50 – Esettanulmányok kiosztása a csapatoknak
  • 2016. március 8. (kedd), 11:00 – Konzultációs lehetőség a vállalat képviselőivel
  • 2016. március 11. (péntek), 23:59 – Megoldások leadási határideje
  • 2016. március 13. (vasárnap), 10:00-10:30 – Csoportbeosztás és bemutatási sorrend kisorsolása
  • 2016. március 13. (vasárnap), 10:30-14:30  – A verseny lebonyolítása (elődöntő csoportokban 12:30-ig, majd nyilvános döntő a továbbjutó csapatokkal 13:00-tól)
  • 2016. március 13. (vasárnap), 15:00 – Eredményhirdetés, kiértékelés, díszebéd Jelentkezés

Jelentkezés

A versenyre jelentkezni a megadott határidő lejárta előtt lehet, a jelentkezési lap kitöltésével és elküldésével a keev.bbte@gmail.com e-mail címre. Jelentkezési lap ugyanezen e-mail címen igényelhető, vagy a Kar épületének 033-as irodájában.

A verseny részletes leírása, szabályzata elérhető ezen a linken: KEEV 2016

Létrehozva: 2016/02/24