Intézetünk történetének második Pro Scientia Aranyérmét nyerte el Molnár Eszter alumni hallgatónk

Frissítve: 2023/12/11

Molnár Eszter, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem (BBTE) Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézetének alap- és mesterképzéses végzett hallgatója vehette át a több mint 500 tudományos dolgozatot felvonultató 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Közgazdaságtudományi szekciójában a négy Pro Scientia Aranyérem egyikét. A díjátadón szintén kitüntetésben részesült az Aranyérem alapjául szolgáló színvonalas kutatások témavezetője, dr. Csala Dénes, intézetünk társult oktatója.

Pro Scientia Aranyéremben azok a fiatal kutatók részesülhetnek, akik diákkori szakmai karrierjük során valamely tudományterületen kiemelkedő teljesítményt nyújtottak. A Pro Scientia Aranyérmet kétévente, pályázat útján, a szekciók felterjesztése alapján az Országos Tudományos Diákköri Tanács ítéli oda.

A nevezéshez számos feltételt szükséges teljesíteni, ezek közül az egyik alapvető kritérium a legalább egy első helyezés az Országos Tudományos Diákköri Konferencián. A szabályzatnak megfelelően 2023-ban minden szakterületről összesen 48 Pro Scientia Aranyérem került átadásra, ebből 4 a közgazdaságtudományi szakterületen.

Gratulálunk intézetünk alumni hallgatójának, valamint szakmai mentor kollégánknak a kiemelkedő elismerésért!

Létrehozva: 2023/12/11