Jól szerepeltek hallgatóink a Norwegian School of Economics esettanulmány-versenyén

Frissítve: 2022/10/12

Szép teljesítményt nyújtott az intézetünket képviselő diákcsapat az NHH International Case Competition 2022 nemzetközi esettanulmány-versenyen, amelyet idén jelenléti formában szerveztek meg. Amerikai, ázsiai és nyugat-európai egyetemek csapataival versenyezve a Bánffy Zsófia (Menedzsment és Bank és pénzügy, 2. év), Bokor-Tóth Krisztina (Menedzsment, 3. év), Pásztor Kende-Ferenc (Menedzsment, 3. év) és Szekernyés Péter (Bank és pénzügy, 3. év) alkotta csapat kiválóan helytállt a csoportfordulók során.

Az NHH Norwegian School of Economics által rendezett nemzetközi esettanulmány-versenyre 2022. október 3-7. között került sor, amelyen 12 egyetem csapata vehetett részt a világ minden tájáról, köztük a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karát képviselő magyar tagozatos csapat is. A versenyen a csapatok Norvégia legnagyobb vegyi folyadékok tengeri szállítására szakosodott vállalatának, az Odfjell-nek kellett egy komplex megoldást kidolgozzanak arra vonatkozóan, hogy hogyan folytassa a működését a vállalat, különös figyelmet szentelve a fenntarthatóság kérdésének.

A kolozsvári csapat a University of Technology of Sydney (Ausztrália), a University of Alberta (Kanada), valamint a University of Melbourne (Ausztrália) diákcsapataival került egy csoportba. Bár a zsűri elmondása alapján a verseny rendkívül szoros volt a továbbjutásért, melyre a kolozsvári csapat is eséllyel pályázott, a döntőbe végül a kanadai egyetem csapata jutott be.

A versenyen a fenti csapatok mellett a következő egyetemek vettek részt: a házigazda NHH Norwegian School of Economics (Norvégia), Budapesti Corvinus Egyetem (Magyarország), California Polytechnic State University (Egyesült Államok), University of Glasgow, Adam Smith Business School (Skócia), Aarhus University (Dánia), University of South Carolina (Egyesült Államok), Copenhagen Business School (Dánia), Haas School of Business – University of California Berkeley (Egyesült Államok).

A kolozsvári csapat felkészítő tanárai dr. Györfy Lehel-Zoltán, drd. Kelemen Kincső, dr. Rácz Béla-Gergely és dr. Szász Levente voltak. A csapatot Nagy Miriám, alumni kísérte el a versenyre.

Gratulálunk a kolozsvári csapatnak a tisztes helytállásért a színvonalas nemzetközi mezőnyben!

Létrehozva: 2022/10/12